Domácí podmínky U15 svědčily

F r ý d e k-M í s t e k - Ligová patnáctka si naplánovala poslední červencový týden soustředění v domácích podmínkách areálu Stovky. Během něho sehrála dva zápasy. Vítkovice 1919 jsme rozstříleli, s Valmezem to byla dramatická bitva.

Dvoufázové tréninky, dostupná regenerace ve sportovním areálu Stovky a obědy v restauraci U Kurtů. Ano, svěřenci trenérů Macíčka a Poledníka se připravovali na blížící se start Moravskoslezské žákovské ligy v domácím prostředí. Během tohoto období si Valcíři pozvali k přípravným zápasům dva soupeře. Našemu soupeři v MSŽL, Vítkovicím 1919, jsme nedali žádnou šanci a suverénně jsme zvítězili. Jednoznačná byla už první půle, kdy jsme si vypracovali obrovský náskok v podobě vedení 8:1. V druhém dějství jsme výhru čtyřmi góly potvrdili.

Zápas s Valašským Meziříčím už byl daleko vyrovnanější. Soupeř se dokonce dostal do vedení, klukům jakoby chyběla jiskra, přesto se nám ve druhém dějství povedlo srovnat. Dokonce jsme se Jáchymem Foldynou, který přetrhl smůlu v zakončení z první půle, dostali do vedení. Ani to však nevydrželo, tři minuty před koncem hosté, musíme říci zaslouženě, srovnali. Valcíři i přesto stále drží od začátku března sérii neporazitelnosti. Ta by se ale samozřejmě hodila nejvíce v mistrovských zápasech, které se už nezadržitelně blíží.

MFK Frýdek-Místek - FC Vítkovice 1919 12:1 (8:1)
Branky FM: R. Foldyna 4, Michalík 2, Novák 2, Hottek, M.Schwarz, Vrobel, Deingruber
Sestava FM: Šimeček - Teichmann (41. Roman), J. Míček, (58. Golich, 65. Nalewajka), D. Golich (41. Čapčuch), Tománek (41. Grobař), M.Schwarz (41. Šmondrk), Nalewajka (41. Stryja), Michalík (41. Vrobel), Hottek (41. Kabát), R. Foldyna (41. Dolný, 50. Deingruber), J. Foldyna (41. Novák). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

MFK Frýdek-Místek - Valašské Meziříčí 2:2 (0:1)
Branky FM: Golich, J. Foldyna
Sestava FM: Šimeček (41. Kristofery) - Teichmann (41. Roman), Golich (70. M. Schwarz), J. Míček, Tománek (41. Grobař), M. Schwarz (41. Šmondrk), Nalewajka (65. Hottek), Michalík (26. Vrobel, 65. J. Foldyna), Hottek (41. Stryja) J. Foldyna (41. Deingruber), R. Foldyna (41. Novák). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.