Hruška: Trenér mi říkal, ať se cítím jako na tréninku

O víkendu zasáhl Jan Hruška do hry až ve druhém poločase, přesto to byl právě on, který měl lví podíl na našem vítězství v Uničově (2:0). V 57. minutě se totiž náš odchovanec opřel levačkou do míče a brankář Uvízl na jeho střelu nedosáhl.

Honzo, první půli jsi sledoval pouze z lavičky. Jak si viděl tedy první poločas z tvého pohledu?

I když jsme vyhráli, tak to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Uničov byl velmi dobrý na míči. Kluci ale na hřišti bojovali, důležité bylo, že jsme šli hodně brzy do vedení. Pak jsme ale trochu zalezli a oni nás trochu přitlačili.

Přesně jak říkáš, v závěru poločasu nás Uničov dokázal pořádně přitlačit. Tam bylo určitě hodně důležité, že jsme po jejich standardních situacích neinkasovali?

Přesně tak. Řekl bych dokonce, že to bylo pro další vývoj utkání asi zlomové. Kdybychom inkasovali, nevím, jak by se zápas dále vyvíjel. Velkou pochvalu si zaslouží jak obrana, tak hlavně brankář Kofroň, který znovu ukázal, že je výborným gólmanem.

Ty jsi na hřiště přišel v poločase, když jsi vystřídal Adama Mrkvičku. S jakými pokyny tě na hřiště trenéři poslali?

Chtěli po mě hlavně abych byl aktivní a poslouchal instrukce svých spoluhráčů. Také mi zdůrazňovali, že musím být bojovný.

Takže tam nebyl žádný pokyn typu: „Mladej, jdi na hřiště a rozhodni!“?

Něco málo tam od trenéra Slámy v tom smyslu padlo. Říkal mi, abych se na hřišti cítil jako na tréninku, ať si zápas užiji a zkusím dát gól. Podařilo se (smích).

Co tedy k tvému gólu, který byl nakonec pro vývoj utkání hodně stěžejní?

Já už před gólem měl možnost dostat se do zakončení, ale nedostal jsem ještě ty správné míče. Až pak od Vency Mozola, ke kterému se odrazil míč. Pak jsem už jen zkusil levačkou vypálit a zapadlo to pěkně pod víko.

Jarní neporazitelnost trvá, gól jsme nedostali už více jak pět set minut…

Taková série nám dodává velké sebevědomí. Pro nás je to věc moc nevídaná, všem klukům v týmu patří fakt poklona. Když tak nad tím přemýšlím, tak s takovou sérii bez obdržené branky jsem se ještě v životě nesetkal. Teď jen doufám, že bude trvat co nejdéle. Nejlépe by bylo, kdyby vydržela až do konce soutěže.

V dalším kole nás čeká Uherský Brod, kterému máme po podzimním domácím zápase rozhodně co vracet…

Ten zápas si moc dobře vybavuji. Prohráli jsme s nimi doma 2:3, i když jsme byli lepším týmem. Oni nám tehdy snad dali gól ze všeho co měli. Potom se zatáhli, a to je pak hodně těžké hrát neustále do plných. Oproti podzimu máme teď ale zkušenější tým, věřím, že je v našich silách jim tu porážku vrátit. Nic jiného si vlastně ani v kabině nepřejeme.