Mladší žáky otestovala Sigma Olomouc

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci o víkendu změřili síly v přípravě s týmem z kategorie TOP, čímž Sigma Olomouc bezpochyby je. Třináctka nakonec, i přes vyrovnaný první poločas Hanákům podlehla. Dvanáctka vybojovala remízu, jedním ze střelu byl Sebastian Bojda (foto).

U13: MFK Frýdek-Místek - Sigma Olomouc 1:5 (2:2)
Branky: J. Míček - 9. Drábek, 12. Holec, 51. Riedl, 62. Hanzelka, 64. Miller
Sestava FM: Maruchnič (36. Šimeček) - Karas, J. Míček, Tománek, Grygar - Stryja - Matula, Kabát, Foldyna, Deingruber - Michalík. Střídali: Vrobel, Roman, Šmondrk, Vavřík, Táborský. Trenéři: Petr Vokoun, Robert Schedling a Ján Balko.

Robert Schedling (trenér Frýdku-Místku): I přes výši porážky kluci zaslouží pochvalu. Především za to, že jde na nich vidět, jak se postupně adaptují na fotbal na velkém hřišti. Určité pokroky v naší hře byly, na soupeře, jakým však Sigma je, to ale ještě nestačilo.

(trenér Sigmy Olomouc): V průběhu celého utkání jsme dominovali. Většinu času jsme byli na míči a slabšího soupeře téměř k ničemu nepustili. S výjimkou 10-15 minut ve druhé půli. Gól jsme dostali z přímého kopu. Pozitiva - komunikace, využívání prostoru na velkém hřišti v některých pasážích, dostávání se do šancí. Negativa - otáčení hry, když byla zavřená jedna strana, časté ztráty, přepínání po zisku, neproměňování šancí. S plněním úkolů jsme tedy byli spokojeni částečně.

U12: MFK Frýdek-Místek - Sigma Olomouc 2:2
Branky FM: Kakara, Bojda.
Sestava FM: Cáder, Strmiska - Hrůzek, Závodný, Hlavatík, J. Žáček, Prepsl, Haslhofer, Moravec, Pečiva, Tvarůžka, Volný, Molitor, Majer, Bojda, Uhlář, Kakara. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Martin Rojíček (trenér Frýdku-Místku): Všichni hráči zaslouží za svůj výkon pochvalu. Po první třetině, ve které jsme hráli s velkým respektem, kluci přidali na důrazu, zrychlili práci s míčem a po zbytek utkání byli Sigmě vyrovnaným soupeřem.

(trenér Sigmy Olomouc): V utkání jsme chtěli co nejvíce držet míč a vyvarovat se jednoduchých ztrát, což se nám stávalo v předchozích zápasech. Tento úkol se nám dařilo plnit, ale bohužel nám chyběla lepší koncovka a klid v zakončení. Soupeř byl velice houževnatý a hrozil z ojedinělých protiútoků, ze kterých nám také po našich chybách vstřelil oba góly.