Mrozek: S Muchyčem vycházíme výborně

F r ý d e k-M í s t e k - Jestli se Valcíři mohou v této sezóně na něco spolehnout, jsou to výkony obou brankářů. Jak Filip Mucha, tak Richard Mrozek předvádějí dobré výkony. V zápase s Hodonínem se tentokrát mezi tři tyče postavil druhý jmenovaný a především v úvodu utkání přispěl ke konečné výhře 1:0. V rozhovoru jsme se tomuto utkání věnovali, probrali jsme i brankářskou kooperaci a nadcházející zápas v Petřkovicích.

Richarde, po třech utkáních ses znovu objevil v bráně. Jak je to nyní s nasazováním brankářů nastavené? Je to podle pocitu trenéra?
Není to nějak dané. Trenér nám vždy řekne, kdo půjde do brány. Teď chytal Muchyč (Filip Mucha pozn. red.) tři kola, chytal výborně. Na Hodonín už byl avizované předem, že půjdu do brány já. Uvidíme, kdo bude chytal v dalším kole...

Asi mezi vámi není nějaká rivalita?
Vycházíme podle mého názoru výborně. Rivalita ne, spíše podpora. Když chytá Muchyč, snažím se ho maximálně podpořit. Věřím, že jeho podpora též není falešná, když jdu do brány já.

S Hodonínem jsme si připsali výhru 1:0, čekal si, že budeš mít na začátku utkání tolik práce?
Čekat se musí všechno. Je pravda, že nás Hodonín na začátku celkem mlel. Naštěstí jsme to ustáli...vydřené, ubojované.

Hned z kraje utkání si zlikvidoval velkou šanci. Byla to pořádná pumelice, vypadalo to, jako kdyby chtěl útočník dostat míč do sítě i s tebou...
Bylo to celkem nepříjemné, naštěstí to letělo trochu výše, kdyby to letělo o tři čísla níže, tak se asi nezvednu. (s úsměvem) Razítko to bylo slušné.

Od našeho gólu už jsme ale v podstatě Hodonín do ničeho nepustili...
Určitě. Od gólu jsme se trochu zvedli. Hlavně jsme přežili úvodní tlak soupeře, pak už jsme jej k míči moc nepustili. Škoda naší takové zbrklosti, kdy můžeme podržet balón na zemi a přitom se ho zbytečně zbavujeme. Jinak by ten zápas asi vypadal jinak.

Hosté obdrželi v úvodu druhé půle červenou kartu, ptal jsem se i Vojty Vokouna, zda to pro nás byla výhoda, ten to moc nepotvrdil. Jak si to viděl ty?
První deset minut po červené kartě jsme dominovali. Pak, jak kdybychom se uspokojili tím, že se nedostane Hodonín k brance. Jestli nám to pomohlo...nevím, zvládli jsme to, to je podstatné. Vždy je to takové nevyzpytatelné, když jde soupeř do oslabení, semkne se.

Vzadu jsme udrželi čisté konto, teprve podruhé v sezóně, jelikož jsme spíše ofenzivní tým...
Je to určitě plus. Já osobně na čistá konta moc nehraju, pro mě jsou důležité tři body. I kdybych dostal tři góly a vyhráli jsme 5:3, tak jsem spokojený.

Ale po čtyřech gólech v Líšní to potěší?
Určitě to potěší, je to taková vzpruha, že vzadu nulu udržet můžeme.

Příští zápas nás čekají Petřkovice. Bude mít na nás nějaký vliv, že budeme hrát poprvé v sezóně od 10:15?
Uvidíme, to ti teď nedokážu říct. Uvidíme v sobotu, až se hvízdne do píšťalky.

Máš Petřkovice nějak načtené?
Hrál jsem proti nim v divizi, když postupovali do třetí ligy. Rvali jsme se s nimi o postup. Domácí zápas jsem nechytal, ale u nic už ano, vyhráli jsme 3:2. Mám nějaké povědomí.

Změnilo se tam něco?
V té době tam chytal ještě Tonda Buček. Myslím si, že se kádr trochu změnil, ale stálá kostra se tam drží.

Příjemné určitě je, že nemusíme nikam daleko cestovat?
To je příjemné. Je to v Ostravě, takže to bude slušné derby, chodí tam hodně lidí. Musíme se na to připravit a hlavně se těšit.


REPORT: MFK F-M - HODONÍN 1:0
TRENÉR ŽIŽKA: MOHU BÝT SPOKOJENÝ POUZE S BODY
V. VOKOUN: NEPŘIŠLO MI, ŽE MÁME PŘESILOVKU