Náročný program zakončíme v Hlučíně

Ve 26. kole zavítají Válcovny na půdu Hlučína. Ten se aktuálně nachází na 6. místě s pětibodovým náskokem na devátou Lipinu. Vzájemné utkání na podzim skončilo smírně 1:1. Utkání začíná v sobotu 4. května od 18:00.

Asistent trenéra Radek Šmíd: Po těžkém soupeři z Ostravy, nás čeká, v krátkém sledu dní, další těžké utkání. Soupeř dává v posledních kolech vcelku dost branek, ale my věříme, že budeme produktivní a podaří se nám bodovat."

Vítězství uteklo v nastavení

Hlučín se ve středečním vloženém kole utkal na domácí půdě se Zlínskem. Do utkání vstoupili lépe hosté, jelikož se už v sedmé minutě prosadil Veljko Jovanovič - 0:1. Ještě před půlhodinou utkání ale bylo srovnáno po skvělé střele Dominika Smékala - 1:1. Hned vzápětí mohl být stav utkání otočen, ale přízemní střelu Ptáčka reflexivním zákrokem vyrazil Kalina. Do šaten se tak šlo za shodného stavu 1:1.

V 64. minutě se Hlučín přece jen ujal vedení díky brance Jakuba Ptáčka - 2:1. O patnáct minut posléze nedokázal Ptáček nedokázal vstřelit druhou branku, ale v 83. minutě přinesl klid na kopačky Dominik Smékal - 3:1. V závěru zápasu se ovšem děly velké věci. V 90. minutě se po dlouhém autu do vápna a několika hlavičkových soubojích prodral k míči Fabrice Samu a snížil na 2:3. Omámená obrana Hlučína nechala v 90+2. minutě zcela volného Martina Krakovčíka, který využil svého postavení a vysoký nákop trefil z první na vzdálenější tyč - 3:3.

FC Hlučín - FC Zlínsko 3:3 (1:1)

Branky: 25. a 83. Smékal, 64. Ptáček – 7. Jovanovič, 90. Sami, 90+2. Krakovčík

Sestava HLU: Murin - Kulig, Plesník (K), Hasala, Kolaska - Cabadaj (75. Praus), Mládek (75. Stoklásek) - Moučka (75. Zajíček), Smékal (85. Kovala), Kania - Ptáček (81. Levčík)

Sestava ZLI: Kalina - Pernatskyi, Slovák, Krakovčík (K), Galus (68. Vintr), Dostál (81. Sekulič), Weber, Dano, Kuběna, Jovanovič, Sami

Vedoucí rezerva Baníku odjela s výhrou

Na prvního máje se ve Stovkách utkaly Válcovny s lídrem tabulky rezervou Baníku Ostrava. Domácí trenér Martin Šrámek dnes postrádal pár hráčů, kteří kvůli hostování z Baníku nemohli nastoupit. Krásná návštěva 782 diváků viděla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Tomáš Sirotek. Ostravské béčko si tak odvezlo tři body a upevnilo svou vedoucí pozici v tabulce. Lipina klesla na 9. místo. Už v sobotu zavítají Valcíři do Hlučína.

V úvodu utkání byl aktivnějším týmem hostující Baník, který se dostal do vedení v 17. minutě. Chvěja si nejprve narazil směrem do vápna kde se Válcovnám nepodařilo odkopnout míč, čehož využil Tomáš Sirotek a zakončil k pravé tyči. O deset minut posléze se Da Silva Ferreira dostal do úniku, ale jeho pokus skončil vedle domácí svatyně.

Ke konci prvního poločasu se Lipina dostala do utkání. Ve 40. minutě Hykel skvěle prostrčil míč na Neumanna, který tvrdě vystřelil, ovšem míč lehce líznul ostravského obránce a následně také horní tyč. Následný roh byl rozehrán nakrátko a střelu Rubého skvělým zákrokem vyrazil Kubný. Frýdeckomístečtí tak své možnosti nevyužili a do šaten šli šťastněji hosté.

Druhá půle nabídla velmi bojovný fotbal. V 56. minutě pálil Chvěja, který místní prostředí velmi dobře zná, ale svou mušku měl tentokrát vychýlenou. O chvíli posléze získala Ostrava standardní situaci, po které musel vytasit skvělý zákrok Lasák. V průběhu utkání se na hrací plochu dostal také odchovanec Válcoven, nyní už v dresu Baníku, Michal Málek. Na pět minut mohlo 782 diváků vidět také novou tvář v domácím týmu, kterou je 24 letý Jihoafričan Tshimologo Huma.

Ke konci utkání se už nic vážnějšího na hrací ploše neodehrálo a Frýdek-Místek podlehl rezervě Baníku Ostrava 0:1.

FK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B 0:1 (0:1)

Branky: 17. Sirotek

Sestava FM: Lasák - Coufal, Massaniec (85. Huma), Velner (K), Zupko (60. Martiník), Neumann (60. Kohut), Obuch, Bialek, Hykel, Gorčica, Rubý (72. Němec)

Sestava FCB: Kubný – Sirotek, Sanneh, Ferreira (60. Kilibarda), Holaň (90+1. Měkota), Kašpárek (72. Drozd), Šudák (72. Temel), Chvěja, Říha (K), Fadairo (60. Málek), Aririerisim

Branka na každé straně

9. kolo nabídlo se soupeřem z Hlučína napínavý duel až do samotného konce. Už v desáté minutě si vstřelil nešťastný vlastní gól Coufal. V 66. minutě ovšem z voleje zakončil precizně bod břevno Hykel. Závěr utkání se mohl přiklonit na kteroukoliv stranu, ale rozuzlení nakonec nepřišlo. Lipina remizovala 1:1.

Náznak první šance utkání měl Rubý, který si sbíhal na dlouhý míč, ale hostující brankář Murin včas vystoupil. Posléze Velner se štěstím prošel přes dva hráče, ale následně uvnitř vápna zakončil vedle brány. V desáté minutě přišel centr z kopačky Ondřeje Moučky, se kterým si Radek Coufal nedokázal poradit dle svých představ a po střetnutí myšlenek si vstřelil vlastní branku - 0:1. O pár minut později se musel Kryštof Lasák natáhnout po tvrdé střele Cabadaje. Hlučín pokračoval v nátlaku a nebyl daleko od druhé branky.

Ve 21. minutě totiž nejprve zakončení Jakuba Ptáčka zblokoval skluzem Coufal. Vzápětí se ve velké příležitosti ocitl také Smékal, ale jeho první pokus opět zastavil Coufal a druhá střela minula svatyni Frýdku-Místku. Po půl hodině utkání Ptáček našel uvnitř vápna zcela volného Smékala, ale ten nedokázal míč dostatečně sklopit a přestřelil domácí bránu. Ke konci první půle si tlak vytvořila také Lipina. Obuchova střela levačkou na hranici vápna byla zblokována ke kopačkám Velnera. Domácí kapitán to zkoušel technicky na zadní, ale míč skončil těsně nad břevnem. Po první půli vedli Hlučínští 1:0.

Také začátek druhé části patřil spíše hostům. Mládek svým pokusem opět protáhl Lasáka, stejně jako Kania posléze. V 66. minutě Frýdeckomístečtí dokázali srovnat stav utkání. Patrik Rubý skvělým centrem z pravé strany hranice vápna našel na zadní tyči osamoceného Tomáše Hykela a jeho zakončení z voleje pod víko nepotřebuje komentář - 1:1. Kryštof Lasák měl ovšem další práci také v 73. minutě s přízemní střelou Moučky, po které se musel pořádně natáhnout ke své levé tyči.

Závěr zápasu se hrál nahoru dolů a oba celky chtěly urvat tři body. Teodor Janjuš se mohl stát hrdinou v 78. minutě, ovšem jeho tvrdá rána levačkou pouze otřásla horní tyčí. Hned posléze se Smékal po rychlém přechodu opřel do míče, ale lipinský gólman si připsal další z řady skvělých zákroků. V 89. minutě se Moučka ocitl již v několikáté příležitosti, ale svůj pokus poslal nad bránu Válcoven. Atraktivní utkání tak skončilo remízou 1:1.

FK Frýdek-Místek - FC Hlučín 1:1 (0:1)

Branky: 66. Hykel - 10. Coufal (vla.)

Sestava FM: Lasák – Coufal, Velner (K), Massaniec (62. Gorčica), Neumann, Janjuš, Obuch, Martiník (75. Halda), Bialek, Hykel (86. Němec), Rubý

Sestava HLU: Murin – Wala (80. Tomšů), Holzer, Ptáček (62. Buchvaldek), Praus, Kania (62. Dostál), Smékal, Mládek (K) (80. Bouoli), Moučka, Kolaska, Cabadaj (72. Kovala)