Předehrávka v úterý s Kvítkovicemi

V předehrávce 34. kola se Válcovny utkají doma s Kvítkovicemi. Podzimní zápas skončil ve prospěch soupeře a to výsledkem 2:0. V tabulce se Kvítkovice nacházejí na deváté pozici, zatímco Frýdek-Místek o tři body na jedenáctém místě. Úvodní výkop je v úterý 23. května od 17:00 hodin na Stovkách.

Trenér Robert Pištěk: Chceme si udržet herní kvalitu z posledních dvou utkání a přidat góly. Naši fanoušci by si to určitě zasloužili. Kvítkovice jsou ve stejných patrech tabulky jako my a rádi bychom se na ně dotáhli.

Červená Rubého přisoudila výhru Kvítkovicím

V 17. kole MSFL se Lipina představila na hřišti Kvítkovic. Úvod zápasu se odehrával ve vyrovnaném tempu, ale o první větší šanci se postarali v jedenácté minutě domácí. Patrik Gerža svým centrem z levé strany našel před svatyní Frýdku-Místku Matyáše Blahutu, ale jeho zakončení z hranice malého vápna letělo těsně vedle levé tyče! O pár minut později se Marián Kovařík dostal ke hlavičce po rohovém kopu, ale jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné a skončilo v moci brankáře Juraje Semanka.

Gerža se v osmnácté minutě dostal k míči v souboji s Velnerem a Massaniecem, ale jeho přízemní pokus chytil do rukou Michael Gergela. Ve 27. minutě přišla velká komplikace pro Válcovny, neboť byl za nešťastný zákrok, který zranil brankáře, vyloučen Patrik Rubý. Po půl hodině hry mohl přesilovky využít Daniel Rapavý, ale jeho střelu k pravé tyči skvělým zákrokem vytěsnil Gergela. Kvítkovice se ke konci první půle držely v tlaku a ve 41. minutě otevřely brankový účet. Patrik Chovan z levého křídla centroval na zadní tyč, kde míč hlavou vrátil před bránu Michal Guzik a do prázdné kasy skóroval Matyáš Blahuta - 1:0.

Šest minut po začátku druhé části se Marek Kostka skvěle provlíkl po levé straně přes protihráče a následně centroval na zadní tyč, kterou zavíral Tomáš Hykel, ale jeho pokus z první neměl gólové parametry. Posléze získal Frýdek-Místek také volný kop, ale na centr Dominika Konečného těsně nedosáhl Kovařík. V 57. minutě se Rapavý dostal ke hlavičce, ale ta rovněž letěla pouze vedle brány. Kvítkovice sice měly početní převahu, ovšem na hrací ploše to nebylo až tak znát.

Následně mohl ze standardní situace zahrozit také domácí celek, jelikož Patrik Chovan poslal skvělý centr do vápna, ale nikým nehlídaný Oleksandr Pernatskyi minul bránu Gergely. Ke konci zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale větší šance nebo gólovky k vidění nebyly. V 90+2. minutě sice měla Lipina volný kop, ovšem ten si soupeř pohlídal a následně se vydal do protiútoku, ve kterém získal autové vhazování a po vyřazení Konečného ze souboje zakončoval do prázdné svatyně Vilém Waclawik - 2:0.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Třicet minut bylo k vidění vyrovnané bojovné utkání, kdy se hra odehrávala převážně ve středu hrací plochy. Bohužel byl ve 27. minutě nešťastně vyloučen Patrik Rubý a šli jsme tak do početní nevýhody. V tu chvíli bylo pro nás hlavní neinkasovat do přestávky a připravit se na druhou půli. Bohužel se tak nestalo a ve 41. minutě skóroval Blahuta. Za druhý poločas nemám klukům co vytknout, protože se rvali a byli jsme i v menším počtu rovnocenným protivníkem. Aktuálně nás trápí kvalita ve finální části, jelikož jsme nedokázali skórovat z několika slibných protiútoků. Podruhé jsme inkasovali po velmi záhadném výroku sudího a protiútoku 3v1."

SK Kvítkovice - FK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)

Branky: 41. Blahuta, 90+2. Waclawik

Sestava KVI: Semanko (29. Konečný) – Vychodil, Pernatskyi (K), Bala, Blahuta, Dziuba, Gerža, Rapavý (60. Kiška), Waclawik, Chovan, Guzik (78. Šidlík

Sestava FM: Gergela – Massaniec, Velner (K), Kostka – Hykel, Zupko (80. Blejchař), Khalifa (68. Martiník), Rubý, Nevřela – Kovařík (73. Kohut), Konečný

Tři výhry v řadě

Kvítkovice zažívají ke konci sezóny vzestup. Po domácí výhře 4:3 nad Rosicemi sice přišla porážka 1:3 v Křoměříži, ovšem následně získaly doma tři body po výhře 3:1 nad Velkým Meziříčím, posléze stejným výsledkem vyhrály také v Uherském Brodu a naposled se utkaly doma s rezervou Slovácka.

zdroj: Deník/Libor Kopl

Kouzlo Davida Rojky začíná plnohodnotně fungovat. Mladý kouč dovedl otrokovické mužstvo k páté výhře z posledních šesti zápasů, přičemž v tomto mezidobí ztratil pouze na půdě druhé Kroměříže. V páteční předehrávce 29. kola MSFL přehrál rezervu Slovácka 2:0. „Absolvovali jsme těžký zápas, ne úplně podle představ. Na hráčích byl poznat úterní duel v Brodě, chyběla nám lehkost, drajv, působili jsme malinko unaveně,“ všiml si Rojka. O branky se postarali ve 22. minutě Rapavý a v 66. Dziuba, jenž působil na Stovkách v sezóně 2020/21.

SK Kvítkovice - 1. FC Slovácko B 2:0 (1:0)

Branky: 22. Rapavý, 66. Dziuba

Sestava KVI: Kalina – Krakovčík, Ilic, Chovan, Kiška, Rapavý (90. Jakubowicz), Dziuba, Pernatskyi, Gerža (82. Němec), Russmann, Waclawik (87. Smékal)

Ve Znojmě bez branek

Už v deváté minutě se mohla Lipina dostat do vedení, ale Jan Martiník a posléze také Pavel Střelec jen vyprášili rukavice domácího brankáře Franka Škugora. V 17. minutě přišla příležitost také pro domácí. Lukáš Lukčo se dostal do zakončení z voleje, ale Michael Gergela reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh. O pár minut později musel být válcovenský gólman znovu připraven, neboť pálil Ouattara Dao.

Ve 32. minutě nejprve poslal tvrdou ránu Maxim Obuch, brankář Škugor vyrazil míč, ale dorážka Teodora Janjuše z úhlu skončila opět v moci znojemského gólmana. První poločas, i přes tlak Frýdku-Místku, branku nenabídl a 120 diváků se mohlo těšit na druhou část zápasu.

zdroj: Flaum Blahacek

A do druhého poločasu vstoupili Frýdeckomístečtí ještě aktivněji, neboť centr Obucha skončil přesně na hlavě Jakube Blejchaře, jenž se ponořil do zakončení, ale trefil pouze levou tyč! O pár chvil později se také Martiník dostal ke hlavičce, ale minul domácí svatyni. V 57. minutě Patrik Rubý exkluzivním pasem našel na levé straně volného Janjuše, který se dostal s míčem až na hranici malého vápna, ale následně trestuhodně přestřelil!

V 70. minutě mohl přijít trest z domácí strany, neboť střela Lukča byla tečovaná, ale Gergela se natáhl a vytěsnil balón mimo svou svatyni. Před koncem utkání to Rubý opět zkoušel z dálky, ale nenavázal na některý z jeho podzimních gólů. Utkání, stejně jako na Stovkách, skončilo smírně, ale tentokrát bez branek.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Za normálních okolností bych bod z venku bral. Dnes ho neberu. Dominujeme, vytvoříme si čtyři stoprocentní šance, ale gól nedáme. Kluci jsou už z toho špatní. Nezlomíme to ničím jiným, než tvrdou prací. Čekají nás dva zápasy doma, kde to musíme za každou cenu urvat.“

1. SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek 0:0

Sestava FM: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (K), Nevřela, Janjuš (85. Konečný), Obuch, Střelec (85. Kohut), Martiník (76. Barkov), Hykel, Rubý