Proti Jičínu údery na začátku a v závěrech poločasů

F r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání už mělo svěřence trenéra Karla Orla prověřit více. Ve Stovkách na nás totiž čekal divizní Nový Jičín v čele s odchovanci Mrkvičkou a Vokounem. Slova o prověření se potvrdila, v zápase jsme sice zvítězili, ale hosté rozhodně nedali svoji kůži lacino. Rozhodly konce a začátky poločasů. V závěru toho prvního se trefil Janša, na začátku a konci druhého pak Barkov s Byrtusem.

Tréninkový zápas: MFK Frýdek-Místek - Nový Jičín 3:0 (1:0)
Branky: 45. Janša (Massaniec), 48. Barkov (Vrbka), 90. Byrtus (Barkov) Rozhodčí: Galásek - Sekanina, Říha
Sestava FM: Mrozek - Massaniec (46. Konečný), Tamajka, Velner (46. Blejchař), Hujo (46. Kučera) - L. Kundrátek (46. Krajčo), Juříček (46. Byrtus), Knedla (46. Vrbka), Janša (46. Barkov) - Pyclík (46. Raab), P. Kováč (46. Kovařík). Trenéři: Karel Orel, Miroslav Onufer a Roman Vojvodík.

Trenér Orel v zápase proti Novému Jičínu prostřídal takřka dvě jedenáctky. I sestava byla poskládána oproti utkání s Brušperkem odlišně. V první půli například na hrotu operovali Kováč s Pyclíkem a Janša hrál z levého kraje zálohy. Do utkání nastoupili i ti, kteří v sobotu absentovali brankář Mrozek s Gergelou, mladící Knedla s Tamajkou, Kučera a také Krajčo. Od úvodní minuty jsme měli poziční převahu, nicméně proti dobře organizovanému jsme se do šancí dostávali složitě. Jičín naproti tomu hrozil nebezpečnými protiútoky, žádný z nich však nedokázal dotáhnout k nějakému ohrožení Mrozkovy brány.  „Soupeř nás prověřil více než Brušperk, ale to se dalo čekat je to přece jen divizní tým. Nebyla tam od nás taková lehkost v kombinaci jako v sobotu, hodnotil trenér Karel Orel.

Na úvodní gól se tak čekalo až do 44. minuty, kdy jsme konečně novojičínský val prolomili. Massaniec vybídl Marka Janšu a ten potvrdil svoji pověst střelce. Do kabiny se tak šlo za příznivého stavu pro Valcíře. A podobný scénář měl i začátek druhého poločasu.

Timofej Barkov ve 48. minutě položil kličkou obránce a následně pohodlně prostřelil gólmana. Kdo by však čekal, že bychom touto brankou soupeře zlomili, pletl by se. Byť hned vzápětí neuspěl Raab a v 56. minutě kroutil technickou střelu do brány Byrtus, zaskvěl se ovšem hostující strážce brány. Jičín ale také dokázal potrápit, dobrý zápas odehrál v dresu soupeře odchovanec Frýdku-Místku Vojtěch Vokoun. Hosté měli největší šanci v podobě nastřeleného břevna, následnou dorážku pak bravurně vytáhl gólman Gergela. Postupně ale docházely diviznímu týmu síly a šance už se počítaly pouze na naší straně. Ovšem dlouho byla branka zakletá, z bezprostřední blízkosti nepropálil brankáře Raab, štěstí neměl ani při následných dorážkách. Zuby si pak v jedné chvíli postupně vylámaly Byrtus, Krajčo a Kovařík.

Prvně jmenovaný se ale nakonec gólu zaslouženě dočkal, mohly bychom jej totiž označit jako hráče utkání. Svůj výkon korunoval nekompromisní akcí z 90. minuty. Na hranici vápna se zbavil protihráče a zakončil nekompromisní přízemní střelou do protipohybu brankáře.  „Ve druhém poločase už jsme se snáze dostávali do šancí, aly bylo to i tím, že soupeři postupně docházely síly, uzavřel kouč Orel, jehož svěřence čeká v sobotu tréninkový zápas s Opavou, opět se bude hrát na domácí půdě, výkop utkání 10:30.

Karel Orel (trenér MFK Frýdek-Místek): Dnes to byla již těžší prověrka. V první půli jsme sice měli poziční převahu, ale těžko jsme se přes organizovanou obranu soupeře dostávali, v některých pasážích chyběl větší drajv. Ve druhém poločasu už šancí začalo přibývat a postupně naše převaha začalo narůstat, bylo to ale i tím, že hostům začaly docházet síly. Přesto si dokázali vypracovat několik standardek a jednou nás zachránilo břevno a následný zákrok brankáře Gergely. Naproti tomu, jsem měli řadu vyložených šancí, které jsme ale nedokázali proměnit.