Starší žáci zakončili sezónu s Chomutovem

F r ý d e k-M í s t e k - Poslední zápasy této sezóny sehráli v sobotu 13. června naši starší žáci. V přátelských utkáních se střetli s Chomutovem.

Remíza U15 na hlavním hřišti

S velkým dusnem a horkým počasím se museli vypořádat všichni aktéři sobotních zápasů, které startovaly přesně v pravé poledne. Větší problémy s těmito podmínkami měl mít tým Junioru Chomutov, který neměl možnost střídání a v nohách měl páteční zápas s Baníkem Ostrava. Valcíři měli naproti tomu takřka dvě jedenáctky. Na hřišti však rozdíl v silách nebyl takřka znát, hosté předváděli velmi dobrý výkon a po první půli jsme museli dotahovat. Chomutov vedl zaslouženě 4:2. V druhém dějství se nám povedlo skóre srovnat, na naší straně byly také již zmíněné čerstvější síly, protože trenéři nasadili do druhé půle téměř celou novou jedenáctku.

MFK Frýdek-Místek - Chomutov 4:4 (2:4)
Branky FM: Kunčík 2, V. Míček, Švrček z pk.
Sestava FM: 1.pol.: Pohludka - Zezula, Cudzik, Pikonský, Hofírek - Kunčík, V. Míček, Kuboš, Pastucha - V. Kováč, Kalina
2.pol.: Brus - Jedlička, Zelenka, Žiga, Ježík - Bartek, Křížek, Žáček, V. Míček, Jeřábek (Kunčík) - Švrček. Trenéři: Kamil Raška a David Stachovec.

U14 porazila horko i soupeře

Naše U14 může po posledním utkání sezónu konstatovat, že byla na jaře neporažena. První mistrovský zápas jara před ukončením soutěží vyhrála v Karviné 1:0. Po koronavirové pauze pak ve velké pohodě zvládla všechna přátelská utkání. Nejinak tomu bylo i proti Chomutovu, Valcíři si opět zastříleli, byť proti oslabenému soupeři, který využil i některých našich hráčů. Při výhře 7:1 tak dávali branky v podstatě jen frýdecko-místečtí fotbalisté, jelikož za Chomutov se trefil vypůjčený Lukáš Novák.

MFK Frýdek-Místek - Chomutov 7:1 (6:0)
Branky: Michalík 3, Rašovský 2, Novák, Nalewajka - Novák
Sestava FM: Šimeček - Tománek, J. Míček, Golich, Grobař - Schwarz, Nalewajka, Rašovský, Michalík - Novák, R. Foldyna. Střídali: Vrobel, Deingruber, Teichmann, Stryja, Dolný, Šmondrk, Kabát, Matula, Strack. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.