U12 rozstřílela Karvinou, U13 po výhře stále na čele

F r ý d e k-M í s t e k - V domácím prostředí hřiště v Lískovci přivítali mladší žáci Karvinou a vedlo se jim náramně. U13 proti těžkému soupeři ze špice tabulky zvítězila 6:4 a stále se drží na čele. U12 vyhrála dokonce 15:1 a slaví první jarní výhru.

17.k. SpSM-Sever | U13: MFK Frýdek-Místek - MFK Karviná 6:4 (3:1, 3:2, 0:1)
Branky: 15. a 40. Foldyna, 19. a 38. Nalewajka, 25. Stryja, 36. Michalík - 23. a 59. Graf, 49. Kačor (pk), 73. Mbaye.
Rozhodčí: Žurovec. ŽK: Bez karet. Diváci: 60.

Sestava FM: Šimeček, Maruchnič - Karas, Táborský, Stryja, Teichmann, Matula, J. Míček, Foldyna, Michalík, Nalewajka. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Sestava Karviné: Foltyn - Adamiec, Radecki, Drobek, Horváth, Hrdina, Kačor, Seriš, Graf, Michejda, Kijonka, Klvaček, Mbaye, Malik, D. Míček. Trenér: Tomáš Červenka.

Robert Schedling (trenér Frýdku-Místku): Hrálo se velmi bojovné utkání. My jsme v první části zápasu těžili především z lepší produktivity, soupeř se dokázal totiž prosadit pouze po dvou standardkách a gólu z penalty. Ostatní své šance naštěstí proměnit nedokázal. Náše nejpovedenější pasáž zápasu byl úvod druhé třetiny, kde jsme si dokázali vypracovat pětibrankový náskok (6:1). Pak jsme ale nepochopitelně začali bránit výsledek a ve třetí třetině se soupeři jen bránili.

17.k. SpSM-Sever | U12: MFK  Frýdek-Místek - MFK Karviná 15:1 (5:0, 6:1, 4:0)
Branky FM: 4., 15. a 52. Volný, 26., 51. a 53. Prepsl, 61., 66. a 86. Molitor, 22. a 56. Moravec, 33. a 83. Tvarůžka, 7. Meca, 48. Bojda - 51. Valošek.
Rozhodčí: Částečka. ŽK: bez karet. Diváci: 60.

Sestava FM: Strmiska - T. Rek, Haslhofer, Gongol, Moravec, Hlavatík, Pečiva, Molitor, Bojda, Tvarůžka, Majer, Meca, Prepsl, Volný. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Sestava Karviné: Berger - Barčák, Fian, Góralík, Hofer, Knieža, Pacík, Valošek, Zajac, Mirga, Durčák, Griger, Lyčka, Siekierka, Němčík. Trenér: Aleš Hujík.

František Hlavatík (trenér Frýdku-Místku): Za utkání musíme všechny kluky moc pochválit. Od úvodní minuty jsme do utkání vstoupili s chutí a nadšením, což se okamžitě projevovalo na předvedené hře. Hráli jsme rychlý a kombinační fotbal. V utkání jsme si vytvořili velké množství šancí a spoustu jsme jich i proměnili. Nutno podotknout, že výsledek je pro hosty až příliš krutý. Soupeř se snažil držet míč a v žádné situaci se neuchýlil k nakopávání. My jsme, ale byli všude o krok dříve a vítězství v tomto zápase je naprosto zasloužené. Každý chlapec na hřišti předvedl kvalitní výkon. Kluci jen tak dále.