U15 nedala dorostu Jičína šanci, přestřelka U14 v Havířově

F r ý d e k-M í s t e k - Starší žáci měli původně o víkendu na programu přípravné zápasy se Skalicí, které se ale nakonec neuskutečnily. U15 tak sehrála zápas proti mladšímu dorostu Nového Jičína, proti kterému předvedla skvělý výkon. U14 zajížděla do Havířova, kde po přestřelce zvítězila 6:4. Hattricky zaznamenali Ondřej Švrček a René Veselý.

U15: MFK Frýdek-Místek - Nový Jičín U16 5:0 (4:0)
Branky: 10. Králík (Stareček), 29. Veselý, 31. Králík (Kaňák), 36. Veselý, 70. Veselý (Stareček)
Sestava FM: Dragon (41. Folta) - Kaňák, Vykopal, Pešek, Maléř (55. P. Němec) - Kocián (60. Sušen), Veselý, Sušeň, Stareček - M. Málek, Králík (41. Ševčík). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav

Lubomír Macíček (trenér Frýdku-Místku): Kluci hráli proti mladším dorostencům z Nového Jičína. Hlavně v prvním poločase na hřišti dominovali a svým způsobem hry, kterým bychom chtěli hrát i v soutěži, nutili hráče NJ k chybám. Tím jsme si vytvářeli brankové situace a dokázali je proměňovat. Ve druhé půli se hra vyrovnala a soupeř nám dovolil vstřelit už jen jeden gól. Za dnešní výkon chceme kluky pochválit a takto bychom chtěli pokračovat.

U14: MFK Havířov U15 - MFK Frýdek-Místek 4:6 (2:3)
Branky FM: 14. Jedlička, 23. Kunčík, 27. Švrček, 36. Švrček (Pastucha), 40. Švrček (Kuboš), 69. Kunčík (Hlosta)
Sestava FM: Řeha - Kunčík, Pikonský (36. Pastucha), Cudzik (36. Šimíček), Jedlička - Ježík (36. Žiga), Kuboš (50. Ježík), Hlosta, Švrček (55. Zezula) - V. Míček (48. Pikonský), V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.

Radek Šmíd (trenér Frýdku-Místku): Těší nás, že jsme opravdu po celý zápas chtěli hrát, neustále vytvářet šance a neztrácet míče. Z toho sice pramení chyby, po kterých v posledních utkáních inkasujeme, ale náš cíl je jasný, a to, že chceme být silní na míči, a to vše se učíme. Kluci dnes zaslouží pochvalu.