V neděli proti rezervě Slovácka

Frýdeckomístecký válec se rozjel a nyní jej čeká těžký duel proti rezervě Slovácka. Béčko Uherského Hradiště se nachází na pátém místě s počtem 34 bodů. Lipina se díky dvěma výhrám v řadě posunula na devátou pozici s 26 body. Na podzim brali hosté tři body po výhře 2:1. Výkop utkání je v neděli 2. dubna od 10:15 na hřišti v Kunovicích.

Robert Pištěk k nedělnímu utkání se Slováckem B: „Soupeř, kterého už chceme konečně obrat o body. Bohužel, za mého působení v Lipině se nám to zatím nepovedlo. Čekám zajímavý zápas, protože Slovácko patří mezi nejfotbalovější týmy v soutěži.

Na podzim bralo body Slovácko i s brzkou červenou

Úvod zápasu Frýdku-Místku nevyšel podle představ, neboť se už v šesté minutě trefil Aldin. Po chvíli byl vyloučen Vincour a zbytek utkání dohrávala Lipina v přesilovce. Krátce po začátku druhé půle ovšem zvýšil náskok Koryčan. V 53. minutě snížil Kovařík, ale svěřenci Roberta Pištěka už srovnat nedokázali a prohráli 1:2. Kompletní report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Brutální deka. Ukázalo se, jak je fotbal vrtkavý a dokáže se během týdne celá situace otočit. Musím být tentokrát ke hráčům kritický, protože tohle je na MSFL hodně málo. Osobní zodpovědnost nula, organizace hry nula, kvalita nula. Řekneme si v poločase jak překonat obranu soupeře, ale děláme vše naopak a bohužel se k tomu přidávají také hráči, kteří mají odehráno hodně zápasů na to, aby zapojili hlavu a vedli svůj tým. Z krize nám nikdo jiný nepomůže. Doufám, že jsme si to vylízali až do dna. Nyní nezbývá nic jiného, než tvrdě pracovat a zlomit to. V tým stále věřím."

FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B 1:2 (0:1)

Branky: 53. Kovařík – 6. Aldin, 48. Koryčan

Sestava FM: Prokel – Blejchař, Massaniec, Velner (K), Kostka (46. Nevřela), Konečný, Zupko (72. Khalifa (90+4. Kirschner), Dadak (76. Kohut), Martiník, Kovařík, Hykel

Sestava SLO: Borek – Bartoš, Aldin (76. Kočí), Pernica (90+3. Stropsa), Polášek, Vincour (K), Porč, Koryčan (65. Šlechta), Pak (65. Velecký), Kudela, Merdovič

Po vydařeném podzimu hledá soupeř formu

Slovácko na podzim prohrálo pouze dvakrát. Vstup do jarní části se ale této rezervě vůbec nepovedl. Hned v prvním zápase totiž prohrála 1:3 s Vrchovinou. Následně se vracela bez bodů také ze Znojma po prohře 0:1. Posléze si nechala uniknout body také doma s Hranicemi, se kterými prohrála 1:2. Slovácko tak mělo jedinou šanci se chytit v posledním zápase na půdě beznadějně posledních Vítkovic. Zápas nakonec přinesl brankové drama, které ale béčko Uherského Hradiště zvládlo díky dvěma brankám v závěru. Vítkovice tak prohrály 2:4.

Může jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a venkovnímu

MFK Vítkovice - 1. FC Slovácko B 2:4 (1:1)

Branky: 45+2. Richtár, 75. Vrbka - 12. Yohanna, 68. Kratochvíla, 87. Šlechta, 90+1. Mitrevski

Sestava SLO: Velich – Stropsa, Merdovič (K), Kočí, Bartoš – Juroška, Kudela, Aldin (89. Polák), Yohanna (70. Mitrevski) – Korýčan (70. Šlechta), Kratochvíla (90+2. Kabelka)

Druhá výhra Lipiny v řadě

Ve 21. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny po dlouhé době představily v mistrovském utkání před domácími diváky a to proti Hranicím. Na stovky zavítalo 257 diváků, ovšem první poločas branku nepřinesl. V 65. minutě ale otevřel skóre po skvělém signálu Tomáš Hykel a o dvě minuty později potvrdil výhru Dominik Konečný. Lipina zvítězila 2:0. Kompletní report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Veledůležitý zápas s Hranicemi jsme zvládli, jsem za to strašně rád. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První část jsme nezačali vůbec špatně a hráli jsme kombinačně, ale po nějakém čase jsme se dostali do útlumu, tak jako proti Vrchovině. Soupeř převzal iniciativu, vytvořil si několik standardek, rohů, které jsme ale zpacifikovali a hosté se nedostali do žádné stoprocentní šance. Po neoptimálním prvním poločase byl v kabině trochu průvan, kde jsme říkali, že musíme hrát aktivněji a jsem rád, že si to kluci vzali k srdci. Druhý poločas už byl o poznání někde jinde. Kombinovali jsme, drželi se na polovině soupeře. Posléze Rubý skvělou přihrávkou našel Hykela, který přeloboval gólmana a po úniku Janjuše zakončil hlavou Kony. Tři body tak zůstaly doma a to s čistým kontem, což je velmi důležité. V tabulce to nyní vypadá o něco lépe, ale ty bodové rozdíly jsou minimální, takže se musíme koncentrovat na další těžký duel na půdě rezervy Slovácka.“

FK Frýdek-Místek - SK Hranice 2:0 (0:0)

Branky: 65. Hykel, 67. Konečný

Sestava FM: Gergela – Massaniec, Velner (K), Kostka, Janjuš, Barkov (46. Střelec), Konečný (86. Nevřela), Obuch, Coufal, Hykel, Rubý (90+1. Kohut)