V pátek se Znojmem

Ve 29. kole Moravskoslezské fotbalové ligy zavítá Frýdek-Místek do Znojma. To se na jaře zvedlo díky obměně kádru a vyhouplo se v tabulce právě k Lipině. Aktuálně se totiž nachází na 12. místě a na jedenácté Válcovny ztrácí jediný bod. Úvodní výkop utkání je v pátek 19. května od 17:30 hod.

Trenér Robert Pištěk: Soupeři se přes zimu kompletně obměnil kádr, který je složen hlavně z cizinců. Mužstvo hraje z velmi dobře organizovaného bloku, který není jednoduché překonat. Čeká nás zajímavý duel.

Na podzim remíza

Ve 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítal Frýdek-Místek ve svém altánku Znojmo. Obě mužstva do utkání vstoupila na pokropený trávník lehkým nočním deštěm. Frýdeckomístečtí si vyvinuli menší nátlak a v 16. minutě mohli slavit úvodní branku. Dominik Konečný svým centrem z pravé strany našel uvnitř vápna Patrika Rubého, jenž zakončil kolem gólmana Františka Chmiela do levé části brány - 1:0. O tři minuty později to málem bylo o dva góly. Rubý ze standardní situace poslal míč na zadní tyč Jakubu Massaniecovi, který se snažil dostat míč do vápna, ale ten se odrazil k hranici šestnáctky proti noze Jana Nevřely, ovšem jeho tvrdá rána orazítkovala pouze pravou tyč!

Následně se do hry dostalo také Znojmo, které se čím dál blíž přibližovalo svatyni Michaela Gergely. Domácí gólman ale zvládal boxovat míče, které lítaly z obou stran. Ve 40. minutě se ovšem Jakub Blejchař dopustil fatální chyby, když jako poslední hráč přišel o balón, který mu ukradl Bakaramoko Baikoro. Ten následně z pravé strany vápna našel na druhé straně volného Josefa Čtvrtníčka a ten míč doklepl do prázdné svatyně - 1:1.

O poločasové přestávce se na Stovkách začalo silně pršen a terén se tak stal velmi těžkým. První vážnější moment se stal v 59. minutě, neboť se po tečovaném centru Rubého dostal do zakončení Michal Velner, ale František Chmiel skvělým zákrokem zachránil svůj tým. V 73. minutě se střídající Filip Pálfi opřel do míče, ovšem frýdeckomístecký obránce jeho pokus zblokoval na rohový kop. Rozhodnout o vítězi utkání mohlo o šest minut později Znojmo.

V 79. minutě se poslal Matheus Goncalves centr z volného kopu do vápna, na který si vyběhl Gergela, ale ještě před ním se dostal do zakončení hlavou Josef Čtvrtníček, jenž minul prázdnou svatyni a nenavázal tak na svůj první gól. V poslední minutě utkání se Michal Velner ujal přímého kopu, ale jeho tvrdá rána letěla jen nad hostující svatyni. Zápas tak nakonec skončil smírně 1:1. Frýdek-Místek je aktuálně na 8. pozici s 16 body, zatímco Znojmo stále předposlední na 17. místě s 11 body.

Videosestřih utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Jsem zklamaný z výsledku, protože bod je málo, ještě když vezmu v potaz, že jsme velmi dobře rozehráli první poločas, dali jsme gól a mohli jsme další přidat. Nastřelili jsme tyč, přestřelili bránu a poté přišla velká hrubka v obraně a rázem bylo srovnáno. Mančaft to samozřejmě postihlo. Druhý poločas byl boj na obou stranách. Jsem spíše zklamaný z výsledku, než naštvaný, protože hráčům nemůžu nic moc vytknout, protože byli zapálení pro hru, rvali se, jezdili. Bohužel nás stále sráží ukvapenost směrem nahoru, protože řadu útoků řešíme zbrkle, chceme hrát neustále do zakončení místo toho, abychom míč podrželi, soupeře rozběhali, uhráli si jej. To mě mrzí a musíme na tom zapracovat. Myslím si ovšem, že po těch týdnech, kdy se nám herně vůbec nedařilo, to dnes byl obrovský rozdíl, takže za to kluky chválím. Od výkonu v první půli se tak musíme odpíchnout dál a doufám, že nyní už to bude mít jenom vzestupnou tendenci. Nyní už jsme hlavami doma s Libercem, bude to pro Frýdek svátek a budeme se snažit Slovan co nejvíce potrápit."

FK Frýdek-Místek - 1. SC Znojmo FK 1:1 (1:1)

Branky: 16. Rubý - 40. Čtvrtníček

Sestava FM: Gergela – Velner, Massaniec, Blejchař, Nevřela – Zupko (71. Kostka), Rubý, Martiník (82. Kirschner) – Konečný, Kovařík (K), Hykel

Sestava ZNO: Chmiel – Russmann, Mrkva, Goncalves, Kartišovs, Komínek, Lukčo, Kilibarda (63. Pálfi), Krakovčík (K), Baikoro (90+4. Bartůněk), Čtvrtníček

Cizinci přivedli formu

Jak již zmínil náš kouč Robert Pištěk, Znojmo přes zimní přestávku přivedlo plno cizinců, včetně portugalského trenéra Ruie Josého Capela Batisty. Ten společně se svým asistentem Pavlem Macháčem pozvedli tento celek k lepším výsledkům. Zatímco v posledních deseti duelech na podzim získali Znojemští dvě výhry, na jaře hned sedm. Po domácím vítězství 2:0 nad Vrchovinou zavítali do Hranic.

Už zhruba po čtvrthodině vstřelilo Znajmo nakonec i vítězný gól. Po samostatné akci se prosadil David Ledecký - 0:1. Domácí tým byl v tu dobu lepší, ale přesto prohrával. Marko Kilibarda ve 40.minutě po přihrávce Davida Ledeckého šel sám na gólmana Tomečka, ale branku nedal.

V Hranicích jako doma - v obou zápasech naše výhra 3:0!

zdroj: 1scznojmo.cz

Co se nepovedlo před poločasem, to se povedlo po něm. V 67.minutě. Marko Kilibarda se po akci tentokráte Ismaela Stephana Outtary Daa prosadil jako nejlepší střelec našeho mužstva a přidal šestou branku v sezoně - 0:2. A hned o čtyři minuty později se k asistenci na druhý gól přidal i svou branku právě zmiňovaný Ismael Stephane Outtara Dao a uzavřel na konečných 0:3. Po domácí výhře 2:0 nad Vysočinou, drží brankář Franko Škugor 185 minut bez inkasovaného gólu. (zdroj: 1scznojmo.cz)

SK Hranice - 1. SC Znojmo FK 0:3 (0:1)

Branky: 17.Ledecký, 67.Kilibarda, 71.Outtara

Sestava ZNO: Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi (71.Kartišovs), Outtara (71.Gomes De Gouveia), Kilibarda (82.Mrkva), Suchý, Ledecký (82.Březina), De Vasconcelos (50.Lukčo)

Z dobrého výkonu vzešel pouze bod

Ve 28. kole přivítali Frýdeckomístečtí na své půdě Hodonín, který se díky skvělým jarním výkonům vyhoupl na šesté místo. Lipina v dnešním zápase předvedla jeden z nejlepších výkonů v sezóně.

Už ve druhé minutě si vzal přímý kop před šestnáctkou na starost Patrik Rubý, ale jeho tvrdou ránu vyrazil brankář Marcus Adamec. V 9. minutě skončil centr na hlavě Jakuba Massaniece, který překonal hodonínského gólmana, ale jeho gól nebyl uznán z ofsajdového důvodu. O pár minut později pálil Rubý ze standardní situace z podobného místa jako v úvodu utkání, ale tentokrát vedle. Následně se Hodonínští trochu otřepali z vlažného začátku a spoléhali především na rychlé přechody a protiútoky.

Když už se zdálo, že první poločas branku nenabídne, získali hosté rohový kop. Ten ovšem pro svěřence Pavola Švantnera dopadl katastrofálně, neboť Obuch vybojoval míč a založil přečíslení tři na dva. To Patrik Rubý vyřešil skvěle, když podržel míč a stáhl na sebe obránce, čímž uvolnil Maxima Obucha, který se po přihrávce našeho nejlepšího nahrávače prosadil k levé tyči - 1:0.

Do druhé části zápasu vstoupila Lipina ještě daleko aktivněji a hrálo se pouze na jednu bránu. Ovšem Martiník, ani Střelec nedokázal prostřelit Adamce. V 57. minutě ale přišla ledová sprcha pro domácí hráče a fanoušky. Z ojedinělé akce se nádherným kouskem do šibenice prosadil Jehor Glušach - 1:1. Posléze pokračoval velký nátlak Válcoven. Rubý byl hlavním dirigentem hry, ale ani jeho další pokus, či centry na Obucha a Blejchaře nepřinesly druhou branku.

Ke konci utkání se ze strany Hodonína přiostřilo a sudí Řezníček během devíti minut udělil soupeři tři žluté karty. V 87. minutě se po rohovém kopu opřel do odraženého míče Hykel, ale svůj pokus nevtísnil mezi tři tyče. 224 diváků tak vidělo nejlepší výkon Frýdku-Místku v jarní části sezóny, který ale přinesl pouze remízu 1:1 a dnes se tak dá mluvit o ztrátě bodů.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Bodově? Ztráta! Herně spokojenost. Naše nejlepší představení na jaře. Bohužel, nedotlačili jsme to. Obrovská převaha v poli a x závarů v šestnáctce soupeře, druhý gól jsme ale nepřidali. Soupeř se trefil nádherně zpoza šestnáctky.“

FK Frýdek-Místek - FK Hodonín 1:1 (1:0)

Branky: 44. Obuch - 57. Glušach

Sestava FM: Gergela – Velner (K), Blejchař, Massaniec, Nevřela – Obuch, Hykel – Martiník, Rubý, Janjuš (87. Konečný) – Střelec (82. Němec D.)