V sobotu na Stovkách s rezervou Zlína!

Moravskoslezská fotbalová liga je skoro po dvou měsících zpět a Válcovny se v prvním kole utkají doma s rezervou Zlína. Ševci se v minulé sezóně pohybovali na spodních příčkách, ovšem poslední vzájemné utkání skončilo na půdě soupeře smírně 2:2. Úvodní výkop je naplánován na sobotu 6. 8. od 17:00 hod.

Příprava béčka Zlína

Rezerva Ševců se v minulém ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy umístila na 15. místě s celkovým počtem 29 bodů. Do nové sezóny převzal tento celek někdejší zlínský prvoligový fotbalista a zároveň druhý asistent trenéra u prvního týmu Vít Vrtělka, čímž chce zajistit lepší propojení mezi oběma týmy. Ano, cílem této mojí dvojrole, je zajištění lepší propustnosti informací mezi oběma složkami. Na jednu stranu tady máme mladé talentované kluky v juniorce, kteří snad budou mít i přes trenéra napojeného na první mužstvo větší motivaci fotbalově růst a přibližovat se ke kabině prvního mužstva.

Na druhou stranu jsou tady zase fluktuanti z A-mužstva, kteří získávají zápasovou praxi zatím spíše v rezervním týmu. A protože s juniorkou až tolik netrénují, je dobré, když o nich jako trenér budu mít o lepší přehled a poznatky přímo z tréninkového procesu,řekl Vít Vrtělka. (zdroj: fctrinityzlin.cz)

Béčko Zlína v letní přípravě odehrálo pět utkání. Nejprve změřilo síly s béčkem Sigmy Olomouc, které postoupilo do druhé ligy. Po smírné první půli nakonec Sigma zvítězila 3:1. Do kolonky střelců se v dresu Olomouce zapsal také bývalý hráč mládeže Frýdku-Místku osmnáctiletý Matěj Mikulenka. Následně přišlo další přípravné utkání rezerv dvou prvoligových klubů, neboť přijelo béčko Brna. Utkání nakonec skončilo i přes dobrou první půli domácích smírně 2:2.

Ve třetím utkání se juniorka Ševců představila na půdě rezervy Ostravy, kde v tropickém počasí nepředvedla špatný výkon, ovšem střelecky vyšla naprázdno a prohrála 0:2. Čtvrté přípravné utkání už přineslo pro svěřence trenéra Vrtělky vítěznou radost. Žlutomodří totiž zvládli duel na hřišti divizního Přerova a po zlepšeném výkonu ve druhé půli zvítězili 4:1.

Generálka na úvodní zápas MSFL ovšem rezervě Zlína nevyšla. V Kunovicích se utkala s béčkem Slovácka. Tradiční derby lépe zvládl domácí celek, který zvítězil 4:0. Výsledek je jednoznačný a vychází hlavně z toho, že soupeř nás po většinu utkání převyšoval v důrazu, rychlosti a kvalitní práci s míčem. Kdykoliv jsme udělali chybu v kritickém prostoru před vlastním pokutovým územím, domácí nás nemilosrdně trestali. V tomto se musíme ještě zlepšit a snížit míru rizika. Některé chyby byly zbytečné a nevynucené,“ vypozoroval zlínský trenér Vít Vrtělka.

Ten byl spokojenější až s druhým dějstvím, v němž se mladí ševci dostali i do zakončení, jenomže svoje šance neproměnili, zatímco Slovácko se v závěru dvakrát prosadilo.V první půli jsme se drželi přes půl hodiny, pak jsme dvakrát inkasovali, z toho jednou do šatny. V průběhu druhé půle soupeř prostřídal, my jsme se dostali více do hry, ale nebyli jsme produktivní. Domácí nás za to potrestali a v koncovce nás předčili,zopakoval zlínský kouč. (zdroj: fctrinityzlin.cz)

Přípravné zápasy rezervy Zlína

Sigma Olomouc B - TRINITY Zlín B 3:1 (1:1)

TRINITY Zlín B - Zbrojovka Brno B 2:2 (1:0)

Baník Ostrava B - TRINITY Zlín B 2:0 (1:0)

Přerov - TRINITY Zlín B 1:4 (0:0)

Slovácko B - TRINITY Zlín B 4:0 (2:0)

V předkole MOL Cupu výhra nad Frenštátem p. R.

Po neúspěšné domácí generálce s Hranicemi se Frýdek-Místek představil v rámci předkola MOL Cupu na půdě divizního Frenštátu pod Radhoštěm. A už od začátku bylo jednoznačné, který celek je favoritem, neboť se už ve druhé minutě prosadil Jan Martiník a poslal Lipinu do vedení. Tlak hostujícího celku pokračoval a po čtyřech minutách to bylo o dva góly, jelikož se mezi střelce zapsal také kanonýr Marián Kovařík. Úvod zápasu snad musel lámat rekordy, protože o další dvě minuty snížil za domácí celek Adam Fojtík. Následně přišel ze strany Válcoven menší útlum, ale první půle dopadla ve prospěch našeho celku.

Do druhé části vstoupila obě mužstva bez jediné změny. Lipina svého soupeře opět začala válcovat, ale na branku si musela počkat do 69. minuty, kdy se podruhé trefil Marián Kovařík, jenž přinesl na kopačky svých spoluhráčů uklidnění. Konec zápasu už byl jednoznačně v režii svěřenců trenéra Roberta Pištěka. Na konečných 4:1 korigoval výsledek šest minut před koncem Dominik Konečný.

Lodivod Frýdku-Místku Robert Pištěk se k utkání vyjádřil následně: „Začali jsme skvěle a po po dvou nádherných akcích a zakončeních Martiníka a Kovaříka jsme vedli o dvě branky. Bohužel jsme po chybě na naši šestnáctce inkasovali a vedli pouze o gól. Následujících dvacet minut jsme se nemohli dostat do tempa, hra nám vázla a ztráceli jsme míče. Po třicáté páté minutě jsme se ale opět našli a soupeře víceméně k ničemu nepustili. Na dvoubrankový odstup nás poslal Kovařík a následně dorazil domácí tým svou střelu na přední tyč Konečný."

Nové posily Frýdku-Místku

Do nového ročníku přivedl realizační tým Lipiny osm nových tváří. Z Baníku Ostrava přišli na roční hostování Jiří Prokel, Jan Nevřela a Marek Kostka. Z Opavy rovněž na roční hostování podepsal Tomáš Kirschner. Jediným zahraničním hráčem Lipiny je záložník Ibeh Hadj Khalifa, jenž přišel na přestup ze svého rodného Tunisu. Druhým hráčem, který přišel do Lipiny natrvalo je teprve osmnáctiletý útočník Tomáš Kohut, kterého si trenér Pištěk vyhlédl ve Vítkovicích, kde jej poznal na svém předchozí angažmá. Zbývající dva příchozí hráči do A-týmu jsou osmnáctiletí dorostenci Frýdku-Místku Ondřej Maléř a Štěpán Vykopal. Článek o nových hráčích najdete zde.

Kompletní sestava Lipiny:

Brankáři: Michael Gergela, Jiří Prokel

Obránci: Michal Velner, Matteo Burgo, Jakub Blejchař, Jakub Massaniec, Štěpán Vykopal, Jan Nevřela

Záložníci: Patrik Rubý, Pavel Zupko, Jan Martiník, Iheb Hadj Khalifa, Tomáš Hykel, Marek Kostka, Tomáš Kirschner, Dominik Konečný, Ondřej Maléř

Útočníci: Marián Kovařík, Tomáš Kohut

K nadcházejícímu sobotnímu utkání se krátce vyjádřil kouč Robert Pištěk: „Čeká nás úvodní zápas nové sezóny Moravskoslezské fotbalové ligy. Všichni hráči si jsou vědomi, že právě první utkání je pro hlavu velmi důležité, takže očekávám, že každý půjde do zápasu s velkým odhodláním. Střetneme se s juniorkou Zlína, což znamená, že z toho bude velmi běhavý zápas. Každopádně věřím, že kvalita a zkušenost je na naší straně a první ostrý start před domácími fanoušky zvládneme."