Varadi: Hráli jsme dobře kombinačně

Výsledky jako na houpačce. Po tvrdém políčku z Prostějova si o víkendu Valcíři naopak smlsli na divizním nováčkovi ze Skaštic. Tomu nasázeli devět branek, čtyři z nich měl na svědomí pak zkušený forvard Lipiny Adam Varadi.

V prvním poločase se čtyřiatřicetiletý Adam Varadi objevil na pravé straně naší záložní řady. Svým pohybem neustále nabádal své spoluhráče, aby jej zásobovali přesnými přihrávkami. Po změně stran se „Vary“ naopak přesunul na samý hrot a tam to našemu odchovanci opravdu svědčilo. První gólový zásah přišel v 79. minutě, druhý v 81., a ten třetí o minutu později.

Čistý hattrick během tří minut.

„Jestli jsem dal někdy tak rychle tři góly? No nevím, jestli to bylo zrovna tak rychle, snad možná někdy v žáčcích. Ale teď to bylo dáno i soupeřem, který v té chvíli hrál naprosto odevzdaný fotbal. Kdybych ty góly nedal, tak by to pro mě bylo nejspíš špatné, jelikož šancí bylo dost,“ uznal po sobotním zápase Varadi.

A aby toho nebylo málo, tak Skaštičtí od něj obdrželi v 90. minutě ještě čtvrtý gól.

V posledním přípravném utkání jste porazili divizní Skaštice (9:0), vám se navíc střelecky dařilo, když jste soupeřova gólmana překonal celkem čtyřikrát. Takže asi spokojenost?

Tak spokojenost určitě je, ale bylo to dáno asi i soupeřem, protože ke konci zápasu hrál hodně odevzdaně. Něco podobného, co jsme my předváděli v Prostějově. Pro nás je to určitě dobrý zápas i výsledek, snad nás do začátku soutěže nakopne, jelikož celá ta zimní příprava byla z hlediska výsledků nic moc.

V první půli ještě váš soupeř síly měl. Dal by se právě tento poločas označit za vůbec váš nejvydařenější v celé té zimní přípravě?

Asi ano. Máte zcela pravdu, že ten poločas byl asi nejlepší. Hráli jsme dobře kombinačně, každý si plnil své úkoly v daném prostoru, napadali jsme soupeře. Teď to vše jen přenést do těch mistrovských zápasů, které nás teď čekají.

Nejspíš pomohl také fakt, že jste hráli přeci jen v sestavě, která se dá přiblížit té, ve které můžete nastoupit v prvním domácím utkání…

Jak už někde zaznělo, tak v těch přípravných zápasech se vždy zkouší různé varianty, různé sestavy, příležitost dostávají ve větší míře mladší kluci, takže tým není až tak sehraný. To poslední utkání ale naznačilo, že se přeci jen hrálo v optimálnější sestavě, což se projevilo i na naší hře.

Náš tým se přes zimu opět výrazně obměnil. Jak jej z pozice jednoho z nejzkušenějších fotbalistů v kabině vidíš?

Přišlo spoustu nových, ale za to kvalitních hráčů. My s Fitusem (Petr Literák) takové kolem sebe potřebujeme (smích). Ti kluci, co odešli, tak tady ukázali svou kvalitu, zasloužili si jít výš. I z toho důvodu je velká škoda, že se tady nehraje druhá liga, ve které by se ti mladí ještě více zviditelnili.

V neděli nás čeká první mistrovské utkání, kdy do Stovek přijedou fotbalisté Dolního Benešova. Těm máme z podzimu určitě co vracet?

Benešov je pro nás takový soupeř (zamlčí se)…no, nic moc. Určitě jim máme co vracet, jelikož tam jsme myslím remizovali 1:1, a to byla pro nás ztráta. Doufejme, že zápas zvládneme. Přeci jen půjde o první jarní kolo, a to se může stát cokoliv. Hrajeme ale doma, takže věřím, že nás přijdou diváci povzbudit a společně to pak zvládneme.

Soupeři může nahrát i fakt, že půjde o první utkání na přírodní trávě. Takový stav většinou vyhovuje celkům, které se zaměří především na hru ze zabezpečené obrany…

Tak ta tráva bude teď nejspíš stejná úplně všude, protože počasí je takové, jaké je. Podle mě k nám soupeř přijede bránit, je to takové bojovné mužstvo. My si s tím musíme umět poradit a hrát přesně to, co jsme si v přípravě ukazovali a co jsme předvedli proti Skašticím.