Vyrovnaný duel rozhodla jediná branka na začátku druhé půle

Lipina se v 9. kole MSFL představila na půdě Velkého Meziříčí. Klání, ve kterém se hrálo o „šest“ bodů, rozhodl jediný gól krátce po změně stran. Ten vsítil domácí Dolejš a rozhodl tak o tom, že svěřenci Karla Orla prohráli potřetí v řadě.

Od začátku utkání bylo poznat, že oběma družstvům jde o hodně. Oba aktéři si uvědomovali vážnost střetnutí, takže v prvních minutách diváci viděli opatrný duel z obou stran. Přesto se už v 11. minutě mohlo měnit skóre. To, když střela jednoho z domácích fotbalistů orazítkovala břevno branky Josefa Květoně. Lipina pak ohrozila branku soupeře poprvé po dvaceti minutách hry, a sice po standardní situaci. Ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Opatrný první poločas tak přinesl největší příležitost až v úplném závěru. To musel Josef Květon vytáhnout bravurní zákrok proti hlavičce domácího hráče, který zakončoval po centru z rohového kopu. Ještě před odchodem do šaten po prvním poločase musel předčasně střídat zraněný Manzia, kterého na trávníku nahradil Šimon Byrtus. V první půli tak diváci žádnou branku neviděli.

Po změně stran se ve Velkém Meziříčí na první gól střetnutí příliš dlouho nečekalo. V 53. minutě se k míči dostal domácí Petr Dolejš a krásnou individuální akcí, při které se prosadil přes dva bránící hráče Lipiny, otevřel skóre utkání – 1:0. Lipina mohla vyrovnat o necelou čtvrt hodinu později, když se na pravé straně prosadil v situaci jeden na jednoho Tomáš Hykel. Následně poslal prudký centr napříč pokutovým územím. Ovšem Marián Kovařík ani David Kučera nedokázali zacílit přesně. Ihned z protiútoku zkoušel Petr Dolejš nachytat v nedbalkách Josefa Květoně, když nakopl dlouhý míč takřka z půlící čáry. Jeho pokus nakonec doletěl na horní síť branky valcířů.

Další brankovou příležitost si Lipina vytvořila čtvrt hodiny před koncem. Marián Kovařík se octl tváří v tvář domácímu gólmanovi Kolářovi, ovšem levačkou mířil přesně do míst, kde stál brankář Velkého Meziříčí. Domácí kontrovali z několika nebezpečných brejků, ale ani jeden nedokázali přetavit ve druhý gól. V úplném závěru mohl vyrovnat Tomáš Hykel, který se opřel do míče asi z pětadvaceti metrů. Jeho povedená rána se však jen otřela o břevno branky Velkého Meziříčí.

Lipina tak ve vyrovnaném klání prohrála ve Velkém Meziříčí 1:0. V tabulce ji s osmi získanými body zůstává 14. příčka.

„Přesně takový zápas jsme očekávali. Chtěli jsme hrát trpělivě a čekat na to, až si vypracujeme nějakou příležitost. V prvním poločase jsme chtěli hrát na nulu vzadu. Střetnutí bylo z obou stran velice opatrné. Bylo znát, že obě družstva čekala na chybu soupeře. První poločas tak byl z obou stran opatrný,“ uvedl trenér FK Frýdek-Místek Karel Orel.

„Druhý poločas jsme chtěli pokračovat ze zabezpečené obrany. Bohužel v 53. minutě se dokázal prosadit domácí Dolejš krásnou individuální akcí po pravé straně, kdy přešel přes dva naše hráče. Nejprve sice trefil gólmana, ale následně dokázal dorazit míc do sítě. Byla to ohromná škoda, protože šlo o akci, které se dalo zabránit. Následně se domácí soustředili na pevnou obranu a podnikali rychlé protiútoky,“ konstatoval Orel.

„My jsme si taky vytvořili šance, a sice v 66. minutě se na pravé straně uvolnil Tomáš Hykel, jeho prudký centr na zadní tyči nedokázali dopravit do sítě ani Marián Kovařík, ani David Kučera. Čtvrt hodiny před koncem měl šanci Marián Kovařík, kdy střílel levou nohou, ale bohužel trefil jen gólmana. O další šanci jsme se pak připravili sami nepovedenou přihrávkou Byrtuse na Mariána Kovaříka. Pokud by mu ji adresoval přesněji, šel by náš útočník sám na branku. Nakonec z této akce ale nic nebylo. Takové minisituace, které rozhodují zápas, jsme nezvládli. Domácí nakonec výsledek ubránili do konce. V závěru pak chybělo jen malinko nádherné střele Tomáše Hykela, která se otřela o břevno. Bylo to spíše remízové utkání,“ míní lodivod Lipiny.

A nepoznamená třetí porážka za sebou psychiku mladého družstva? „Kluci by neměli jít psychikou dolů, protože náš výkon nebyl špatný. Neudělali jsme žádné hrubky, nedopustili jsme se žádných selhání. Pořád nám chybí, abychom takto vyrovnané zápasy dovedli alespoň k nějakému bodovému zisku. Toto nás zatím trápí,“ dodal Orel.

FC Velké Meziříčí – FK Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka:
53. Dolejš.
Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Nápravník
ŽK: 43. Demeter R. (VEM), 75. Puža (VEM), 76. Komínek (VEM), 90. Kolář (VEM) – 20. Hykel (FRM), 45. Manzia (FRM)
Diváci: 195

FC Velké Meziříčí: Kolář – Berka (70. Bouček), Puža, Demeter P., Dolejš (87. Malata Ma.), Šuta (87. Karmazín), Nedvěd, Plichta (90. Malata Mi.), Demeter R., Komínek, Mucha (C)
Náhradníci: Dubec – Bouček, Ráliš, Malata Mi., Malata Ma., Karmazín

FK Frýdek-Místek: Květon – Velner (C), Juříček, Kučera, Konečný, Vengřinek (82. Janša), Manzia (45. Byrtus), Tamajka, Raab, Kovařík, Hykel
Náhradníci: Gergela – Janša, Byrtus