FK Frýdek-Místek - 1. BFK Frýdlant n. O. 0:0

This text will be replaced
Na očekávaný zápas okresního derby v 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Frýdkem-Místek a Frýdlantem nad Ostravicí přilákalo do Stovek 712 diváků. I přes šance na obou stranách k vidění žádná branka nebyla. Utkání bylo po celou dobu velmi bojovné, což potvrzuje také osm žlutých karet.
10.kolo (8.10.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. BFK Frýdlant n. O.
0:0


Komentář

Dnešní zápas byl především pro frýdeckomísteckého fanouška velice zajímavý, neboť v dresu Frýdlantu mohl vidět plno hráčů, které kdysi nebo také nedávno nosili právě dres se šerpou. Mezi nezapomenutelné lipinské legendy se řadí například náš někdejší dlouhodobý kapitán Petr Literák, brankář Ondřej Prepsl nebo obránce Michal Švrček. Mezi mladší hráče, kteří se objevili v mládeži nebo v A-týmu, můžeme zmínit Bohdana Veličku, Vojtěcha Hajnoše či Daniela Kulhánka.

Začátek utkání nabídl hned po čtyřech minutách branku domácího týmu, ale ta nebyla uznána pro jednoznačný ofsajd, ve kterém se nacházel Marián Kovařík. Následně se hrálo především ve středu hrací plochy. Ve 23. minutě přišel Jakub Massaniec trestuhodně o míč v souboji s Hladíkem, který posunul balón do vápna Veličkovi, ale jeho ránu zblokovala válcovenská obrana vedle své svatyně. Hned následující rohový kop nabídl další ohrožení, neboť se po centru dostal frýdlantský hráč ke hlavičce, ale ta trefila tyč a před dobíhajícím Literákem chytil odražený balón do rukou Michael Gergela.

Ve 26. minutě se Marián Kovařík prodíral do zakončení uvnitř šestnáctky, ale frýdlantský klenot v bráně rychle vyběhl a znemožnil našemu útočníkovi pořádně zamířit, čímž vykryl jeho pokus. Ke konci první půle se na hrací ploše začalo přiostřovat a rozhodčí Petr Lukašík musel žlutou kartu vytáhnout třikrát. Po první půli byl tak stav bezbrankový.

Druhá část zápasu bohužel nabídla ještě méně, než ta první. Na hřišti se bojovalo pořádně od podlahy a ve druhém poločase bylo uděleno hned pět žlutých varování, které ale směřovaly pouze na stranu Frýdlantu. Pravděpodobně největší šanci měl ve druhé půli Ondřej Škorik, který se opřel do volného balónu ze střední vzdálenosti, ale jeho tvrdý projektil vyrazil Gergela. V 78. minutě sehrála Lipina nadějný volný kop, ale Martin Vlachovský při snaze zakončit, těsně nedosáhl na balón.

Pár minut před koncem se ještě Velička opřel do míče, ovšem jeho přízemní pokus ani tentokrát nepřekvapil dvacetiletého Gergelu, který si dnešním zápasem připsal čtvrtou nulu v letošní sezóně. Velmi solidní návštěva čítající 712 diváků tak neviděla žádný gól a oba celky si rozdělily po bodu. Frýdek-Místek se v zatím rozehraném kole posunul na 9. pozici, zatímco Frýdlant na 14. místo.

Ohlasy trenérů

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Mužstvo, které se po dnešním utkání usmívá je určitě Frýdlant, protože až tak často se body ze Stovek nevozí. My bereme remízu jako ztrátu. Byli jsme na soupeře připraveni, věděli jsme, že budeme muset tvořit, což je samozřejmě vždy těžší než bořit. Bohužel nám ve finální fázi chyběla kreativita. Co se týče nějakých přechodů po stranách, to se nám dařilo, ale jak říkám, ve finální fázi nám chyběl pohyb, nápad a ve velké míře také kvalita. Jediné pozivitum je to, že jsme neinkasovali gól, ale v tomhle zápase je to prostě málo. Dnešek tedy beru jako ztrátu a nyní ty body musíme nahnat jinde a to nejlépe hned v následujícím utkání v Hodoníně."