ŠSK Bílovec - FK Frýdek-Místek 0:3

V předkole MOL Cupu se Válcovny představily na půdě Bílovce. Vstup do utkání se Frýdeckomísteckým podařil skvěle, neboť se hned v úvodu prosadil Jakub Massaniec. Ten také druhou brankou uzavřel první půli. Na třetí a poslední gól si muselo 150 diváků počkat na závěr klání, kdy potvrdil vítězství Lipiny Filip Šponer. V 1. kole se Frýdek-Místek utká se Zlínskem, které porazilo Slavičín 1:0.
(29.7.2023) |
ŠSK Bílovec - FK Frýdek-Místek
0:3

Vstup do utkání se Frýdeckomísteckým povedl náramně. Ve druhé minutě získala Lipina rohový kop, kdy centr Marka Neumanna propadl na zadní tyč, kde byl připraven Jakub Massaniec - 0:1. S následným děním na hrací ploše byl spíše spokojen domácí trenér Woznica. „Měli jsme pak hodně dobrou pětadvacetiminutovku, ve které jsme byli nebezpeční a dostávali se do šancí. Bohužel ty se nám nepodařilo proměnit.“

Začátek a konec první půle se Lipině opravdu povedl. Ve 45. minutě po standardní situaci, kdy se k centru dostal netradičně Coufal, potrestal neproměněné příležitosti soupeře druhým gólem, který zakončil precizně na přední tyč, Jakub Massaniec - 0:2. Válcovny tak vedly po první části 2:0.

Druhá část zápasu nabídla vyrovnaný průběh. „Ve druhé části se hra přelívala ze strany na stranu, kdy si oba týmy vytvořily šance,“ řekl po utkání trenér Pištěk. Závěry obou poločasů Frýdku-Místku vyšly precizně. Postup do 1. kola totiž v 90. minutě zpečetil Filip Šponer, jenž vymíchal tři hráče na šestnáctce soupeře a uklidil míč přesně k tyči - 0:3. Frýdek-Místek se v následujícím kole MOL Cupu utká se Zlínskem.

Jan Woznica (FC Bílovec): „Před utkáním jsem říkal, že nám zápas s třetiligovým týmem nastaví zrcadlo, jak na tom skutečně jsme. V tomto směru splnilo utkání svůj účel. Výsledek vypadá jednoznačný. Musím ale říci, že neodpovídá dění na trávníku. V naší hře bylo vidět hodně pozitivit. Nepohlídali jsme si soupeřovu standardku a inkasovali jsme z ní rychlou branku. Měli jsme pak hodně dobrou pětadvacetiminutovku, ve které jsme byli nebezpeční a dostávali se do šancí. Bohužel ty se nám nepodařilo proměnit. V poslední minutě prvního poločasu jsme si znovu nepohlídali standardku a inkasovali druhý gól. Tato branka byla rozhodující pro další průběh utkání. V závěru jsme otevřeli hru a soupeř nám utekl v poslední minutě a dal třetí gól. Jsem rád, že se nám podařilo hru oživit hráči z lavičky. Tohle nám v minulém ročníku chybělo.“

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Hra v obou poločasech drhla. Ve druhé části se přelívala ze strany na stranu, kdy si oba týmy vytvořily šance, ale jediný kdo ji zužitkoval byl Filip Šponer, který uzavřel stav zápasu na 3:0.“