FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov 3:1

(20.1.2018) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov
3:1

Ač byla únava z náročných tréninků na hráčích Frýdku-Místku znatelná, přeci jen dokázali "A" muži porazit lídra MSFL z Prostějova 3:1 a vybojovat tak postup mezi nejlepší čtveřici letošního 21. ročníku turnaje Tipsport liga. Hned v úvodu utkání si hosté vypracovali tři rohové kopy, ze kterých naštěstí nic vytěžit nedokázali. Především vytáhlý útočník Karel Kroupa, pro něhož to bylo premiérové vystoupení v turnaji, dělal našim zadákům velké problémy. Ve 13. minutě už ale udeřilo. Po centru z pravé strany nechali naši zadáci Kroupovi trochu prostoru a ten hlavou nedal Mihálkovi v naší brance šanci - 0:1 (foto vpravo). Vyrovnání se více jak stovka příznivců dočkala o třináct minut později. Spolupráce mezi Krčulou a Šumským zafungovala na jedničku a druhý jmenovaný trefil přesně vzdálenější kout soupeřeovy branky - 1:1. Do druhé půle poslal trenér Pulpit zcela novou jedenáctku, která zápas nakonec rozhodla. V 52. minutě napřáhl ke střele Hruška a jeho rána skončila přesně u pravé tyče - 2:1. Postup pak Valcířům pečetil osm minut před koncem zápasu obránce Honiš, který si ve vápně křikl na Varadiho, ten mu míč překlepl a gól kozmického odchovance stanovil konečný výsledek - 3:1. Semifinálové zápasy Tipsport ligy jsou na pořadu ve středu 24. ledna. Od 11.00 hodin proti sobě nastoupí Hradec Králové a Bohemians 1905, od 13.00 hodin se na umělé trávě pražského Vyšehradu představí celky Frýdku-Místku a Zbrojovky Brno. Obě utkání odvysílá televizní stanice NOVA Sport. Finále a duel o 3. místo je pak na pořadu o den později, rovněž i tyto zápasy budou vysílány přímým přenosem.