FK Frýdek-Místek - 1. HFK Olomouc 9:2

10.kolo (20.10.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. HFK Olomouc
9:2

Robert Schedling (Frýdek-Místek): Podobně, jako v minulém týdnu v Hranicích, nám trochu trvalo, než jsme se přes houževnatě bránícího soupeře prosadili. S přibývajícím časem, kdy hostům ubývaly síly, přeci jen vznikaly skulinky, kterých kluci dokázali využít k průnikům za soupeřovu obranu. Pak už to bylo o tom správně vyřešit předfinální a finální fázi. V zápase jsme dali příležitost všem 17 hráčům a někteří kluci nás vým výkonem potěšili. Byla vidět snaha, ne vždy se ale vše povede. Kluky však chválíme.

Stanislav Hergott (1. HFK Olomouc): V utkání proti technicky i herně silnému soupeři jsme vzhledem k postavení v tabulce a možnostem hráčského kádru zvolili defenzivnější rozestavění hráčů, a to 4-1-2. Od prvních minut utkání bylo zřejmé, že toto rozestavění více vyhovuje možnostem našeho hráčského kádru. Soupeř byl znatelně lepší na míči ve střední části pole, ale zodpovědným bráněním v lajně jsme jej nepouštěli do vážnějších akcí a protiútoky po stranách jej nenechávaly v klidu. Po první 30timinutovce byl stav utkání 1:1. Nepodařil se nám ale zachytit nástup do druhé 30timinutovky a ve 34. minutě jsme inkasovali z pokutového kopu po faulu Vejmoly. Následně v 46. minutě soupeř zvýšil náskok na 3:1. Po jedné z pěkných akcí našeho týmu nastřelil ve 48. minutě kapitán mužstva Šimon Provazník spojnici levé tyče a břevna a následně v 50. minutě soupeř zvýšil svůj náskok na 4:1. Za toho stavu byla ukončena druhá třetina. V té poslední upravil nejprve Provazník na 4:2. Poté se již projevilo svalové zranění Šimona Provazníka a Michaela Petřeka a museli jsme přistoupit k neplánovanému prostřídání hráčů, přišly chyby v obranné fázi a soupeř těchto našich chyb dokázal plně využít. Z našeho pohledu to bylo pěkné utkání s velice kvalitním soupeřem, který hrál pěkný kombinační fotbal. Děkuji všem hráčům za podané výkony, pořád máme ale co zlepšovat.