FK Frýdek-Místek - FC Zlínsko 1:3

F r ý d e k-M í s t e k - V rámci 12. kola MSFL jsme přivítali na domácí půdě Viktoriu Otrokovice a chtěli napravit nepovedené utkání s Petřkovicemi. To se však bohužel nezdařilo. Na vedení soupeře jsme ještě dokázali v první půle odpovědět, na další dva góly z druhé půle už však ne. Především druhý gól Otrokovic hned po rozehrání druhé půle byl ranou do plánů Valcířů na zisk bodů. Byť byly vzápětí šance na vyrovnání. Definitivně pak Lipinu zlomila třetí branka.
12.kolo (20.10.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Zlínsko
1:3


Komentář

Valcíři nevstoupili do utkání optimálně, jakoby na nich byl ještě stín vysoké prohry v předchozím utkání. Marně se zkoušeli prolomit kompaktní blok soupeře a navíc museli ještě trnout při šanci Mlýnka, ten naštěstí vypálil jen do míst, kde byl připravený Mrozek. Takřka vzápětí proletěla na druhé straně Ciesaríkova skákavá střela těsně vedle tyče, čímž se dostali svěřenci trenéra Žižky do hry a blok soupeře začal děravět. Lipinu však zchladil pokutový kop. Po brilantní kolmici se Kiška dostal do vápna, kde jej poslal k zemi Střižík. Penaltu proměnil ve 23. minutě s jistotou Adam Jasenský.

Přesně po deseti minutách jsme naštěstí dokázali vyrovnat. Pomohli jsme si jako již několikrát v této sezóně standardní situací. Hlavička Daniela Bialka byla nechytatelná. Obrátit první půli v dobrý konec jsme mohli ve 40. minutě. Ve velké pohodě hrající Švrček předvedl na levé straně skvělou individuální akci a proti jeho následnému pokusu se vyznamenal Semanko. Ten následně vytáhl i reflexivní zákrok proti Hruškovi.

První vteřiny druhého dějství Stovkám radost rozhodně neudělaly. Prakticky hned po úvodním výkopu se totiž radovala Viktoria z opětovného vedení. Dlouhý nákop se dostal k Mlýnkovi, který jej posunul na Jiřího Kišku. Ten si s nastalou situací poradil náramně. Udělal kličku Mrozkovi a zavěsil do prázdné brány.

Hodně studená, řekněme dokonce ledová sprcha, však Valcíře naštěstí nezlomila. Začaly ovšem bohužel zvonit brankové konstrukce. Nejprve v 50. minutě po střele Švrčka, v 56. minutě pak po přímém kopu Strnada. Frýdecký lodivod poté poslal na hřiště dalšího útočníka v podobě Tomasze Gomoly, nebylo nač čekat. Bohužel místo kýženého vyrovnání, přišel z ničeho nic třetí gól Otrokovic. V 62. minutě propadl centr k Filipu Markovičovi, který jej uklidil do brány.

Tato branka už žel zanechala na Valcířích následky. Viktoria ovládla zbytek utkání a nedopustila až na výjimky ohrožení své brány. Naopak v závěru mohl zaznamenat čtvrtý gól Otrokovic bývalý hráč Frýdku Michal Hladík, ale narazil na Mrozka. Tím však trpké utkání neskončilo. V rozmezí čtyř minut dostal dvě žluté karty střelec naši jediné branky Bialek a musel pod sprchy.

Ohlasy trenérů

Jan Žižka (Frýdek-Místek): Utkání jsme nezačali zle, i když na nás byla vidět patřičná nervozita, abychom utkání zvládli a odčinili jsme předchozí zápas v Petřkovicích. Soupeře jsme nechali dostat do vedení nesmyslnou penaltou a zase jsme byli v roli, kdy musíme utkání dohánět, což se nám povedlo a Danem jsme vyrovnali. Měli jsme i další šance na otočení, ale ty jsme bohužel neproměnili. Ve druhé půli nám srazil vaz gól ve 25. vteřině po naší rozehrávce. Opět jsme měli šance, udělat něco s nepříznivým výsledkem se nám už však nepovedlo. Druhý poločas už byla z naší strany spíš taková křeč.Michal Hubník (Otrokovice): Někteří kluci jsou mladí, jejich výkony jsou nahoru dolů. Teď jsem byl spokojený, někteří kluci, co se mnou byli v Třinci, mi říkali, že jsme se zlepšili v obranné práci. Což mě potěšilo, po spoustě inkasovaných gólech jsme se na defenzivu zaměřili. Celý tým hrál organizovaně v obraně a pak můžeme přidat nadstavbu, my nějaké góly vždycky dáme. Ale v první řadě je potřeba umět bránit. Každý jezdí do Frýdku hrát zanďoura, my jsme hráli vlastní hru, kterou kluci dodržovali. Vyhráli jsme zaslouženě.


Fotogalerie