FC Sellier&Bellot Vlašim - FK Frýdek-Místek 4:0

První jarní utkání se nám moc nepovedlo. Z Vlašimi jsme se vrátili s prázdnou.
19.kolo (16.3.2018) | Kollárova
FC Sellier&Bellot Vlašim - FK Frýdek-Místek
4:0


Komentář

Nutno uznat, že vstup do jarních odvet se nám vůbec nepodařil. Brzy inkasovaný gól z kopačky vlašimského obránce Oskara Fotra dal jakoby předzvěst tomu, co mělo nastat v následujících minutách. Domácí byli při chuti. Ve 22. minutě nám Vojtěch Hadaščok zasadil druhý úder, na který o šest minut navázal ještě Milan Kadlec. "Brzy inkasovaná branka s mužstvem částečně zatřásla. Mezihra nebyla z naší strany až tak špatná, ale co my děláme za obrovské hrubé chyby, ze kterých dostaneme góly," nechápal po zápase trenér Martin Pulpit. "To byly opravdu neuvěřitelné a fatální hrubky," zdůraznil kouč Valcířů. "S hráči jsme si přitom pouštěli inkasované branky z podzimu, teď jen musím konstatovat, že se ty chyby stále opakují. Nezbývá, než stále poctivě makat, a o těch chybách s hráči pořád mluvit," dodal Pulpit. 

Za takřka rozhodnutého stavu se ke slovu dostali i hráči v bílých dresech. Na domácího brankáře Řeháka si ale Valcíři nepřišli. Další hrubka v naší defenzívě už jen uzavřela gólový účet prvního jarního duelu. Autorem čtvrté domácí branky byl opět vlašimský zadák Fotr. Trenéra Martina Pulpita zklamali v úvodním zápase spíše jednotlivci. "To rozhodně," řekl rázně. "Jsem zklamán z některých hráčů, kteří by měli utvářet náš týmový výkon. Od některých hráčů jsem zkrátka čekal daleko více," dodal.

Velké poděkování patří fanouškovi "RB" (foto vpravo), který do Vlašimi cestoval vlakem. "Je to opravdu borec," vysekl poklonu frýdecko-místecký trenér. "Musíme mu všichni moc poděkovat. Mluvil jsem s ním v týdnu, takže jsem věděl, že za námi přijede. Domů jsme jej pak přibrali autobusem. Opravdu před ním moc smekám a někteří hráči by se měli před ním za svůj předvedený výkon stydět." 

Nám teď nezbývá, než se z úvodní vlašimské facky vzchopit, a již se plně soustředit na středečí domácí dohrávku se Znojmem. Tu odehrajeme ve Stovkách od 15 hodin. "Prohráli jsme venku, takže jsme nerozšířili mínusové body do tabulky pravdy. Když vezmu v potaz to, že naši přímí konkurenti rovněž nevyhráli, tak nám nezbývá nic jiného, než dohrávku se Znojmem vyhrát. V neděli se zajedu na soupeře osobně podívat, takže těch informací budeme mít daleko více, než jsme měli o Vlašimi. Tam to bylo, jak se říká, přímo z voleje. Oni nehráli o víkendu ani přípravný zápas, neměl jsem možnost se na ně ani osobně podívat," mrzelo Martina Pulpita. 

Proti Znojmu by neměl nastoupit útočník Adam Varadi, který ve Vlašimi obdržel čtvrtou žlutou kartu.

FC Sellier&Bellot Vlašim – MFK Frýdek-Místek 4:0 (3:0)

Branky: 6. a 70. Fotr, 22. Hadaščok, 28. Mil. Kadlec. Rozhodčí: Adámková – Petřík, Vlasjuk. ŽK: Dramé, Varadi (oba FM). Diváci: 389.
Vlašim: Řehák – Piško, Plachý (75. Janda), Vodháněl (58. Kučera), Fotr – Túlio, J. Štochl, Mil. Kadlec, Skopec – Badocha, Hadaščok (68. Mareček). Trenér: Petr Havlíček.
Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Gáč, Literák, Slaninka – Biolek (67. Varadi), Mozol (46. Willwéber), Dramé, Šumský, Přichystal (35. M. Fukala) - Macej. Trenér: Martin Pulpit.

Fotografie v článku použity z webu FC Vlašim a Facebooku