SK Spartak Hulín - FK Frýdek-Místek 0:1

Také z Hulína si fotbalisté Frýdku-Místku odvážejí tři body, když se o jedinou trefu v zápase postaral po hodině hry kanonýr Valcířů Adam Varadi. Ten tak zaznamenal svou již 16 trefu do černého.
23.kolo (4.5.2019) | Hulín
SK Spartak Hulín - FK Frýdek-Místek
0:1

Zatímco hostující trenér Jan Žižka poslal v Hulíně na hřiště totožnou sestavu, která v týdnu rozprášila na domácím stadionu tým Dolního Benešova (6:0), domácí kouč Jindřich Lehkoživ pár změn přeci jen udělal.

Valcíři byli od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího aktivnější, defenzívně laděná družina domácích se více méně spíše bránila. Ve 3. minutě se k míči dostal před velkým vápnem Vašíček, jeho ránu levačkou si ale gólman Jelínek v klidu pohlídal. Další náznak gólové šance přišel v 18. minutě po rohovém kopu, Varadiho hlavička šla nad hulínskou branku. O tři minuty to zkoušel na zadní tyč Vašíček, znovu vzešel z jejich vzájemného souboje lépe gólman Spartaku.

To brankář Kofroň dlouho žádnou ošemetnou situaci před svou brankou řešit nemusel, až devět minut před pauzou se musel hodně natahovat po střele domácího Oulehly, která byla navíc tečována. Když pak nezakončil přesně v samém závěru poločasu ani Varadi, skončila se první pětačtyřicetiminutovka v Hulíně bezbrankovou remízou. "Tak první poločas jsme byli aktivnější a silnější na míči, chtělo to zkrátka jen vstřelit ten gól," mrzelo frýdecko-místeckého trenéra Jana Žižku.

Vyrovnaný stav zůstal svítit na ukazateli až do 62. minuty. To domácí faulovali ve svém pokutovém území Vašíčka a sudí Mikeska s nařízením penalty příliš neotálel. Zodpovědnost na sebe vzal Adam Varadi a ač gólman Jelínek směr jeho střely vystihl, míč přeci jen skončil přesně u pravé tyče – 0:1.

Domácí se málem dokázali vrátit do hry v 65. minutě, kdy podnikli rychlý výpad na naši polovinu hřiště a možná se ještě teď všichni v Hulíně diví, jak je možné takovou tutovku promrhat. Jeden z domácích hráčů totiž z bezprostřední blízkosti pálil vedle naší branky. Vzápětí se v dobré pozici ocitl ještě domácí Minář, naštěstí ani on mezi tři bílé tyče nezamířil. "Tak ta penalta byla naprosto jasná, tam nebylo o čem diskutovat. My se ale potom zcela zbytečně v závěru strachovali o výsledek. Domácí se snažili míče nakopávat, moc se ani nevraceli. Tam jsme to měli zkrátka dohrát jinak. Měli jsme z těch brejkových situací vstřelit druhý gól a bylo by po zápase. Naopak jsme měli při jejich dvou šancích obrovské štěstí," připomněl příležitosti Hulína krátce po proměněné penaltě trenér Žižka.

Valcíři nakonec duel v Hulíně dotáhli do vítězného konce, což v jarním součtu dělá osmé vítězství, devátá nula vzadu a neprůstřelnost celé naší obrany v čele s brankářem Zdeňkem Kofroněm. Ten už nedostal gól 883 minut!!!

Získané body z venku budou teď chtít Valcíři potvrdit v domácím prostředí, kdy v sobotu 11. května dorazí do Stovek celek z brněnské metropole - SK Líšeň. Utkání s týmem, který ještě v polovině soutěže jasně MSFL vévodil, má výkop stanoven na 17 hodinu.

Jindřich Lehkoživ (trenér Hulína): S výkonem týmu jsem byl tentokrát spokojený. Hráčům nemám co vyčíst. Každý z nich odvedl maximum. Že to nestačilo na body, je druhá věc. Byli jsme Frýdku vyrovnaným soupeřem. Ale bylo vidět, že hosté hrají o postup. Zase jsme museli nastoupili v okleštěné sestavě. Na lavičce jsme měli pouze jednoho zdravého náhradníka. Jinak k pokutovému kopu žádné výhrady nemám. Byl nařízen správně.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Tak samozřejmě jsme za výhru strašně rádi a sám jsem zvědavý, jak dlouho ta naše série s nulou vzadu bude ještě trvat. Jde vidět, že v týmu je morální síla, vždy dokáže vstřelit alespoň tu jednu branku. Teď nás čeká doma Líšeň. To bude zcela jiný fotbal, než jsme odehráli teď v posledních kolech. Oni se budou více tlačit směrem dopředu, pro diváky to bude jistě atraktivní podívaná, na kterou je chceme všichni pozvat.