FK Frýdek-Místek - FK Nový Jičín 2:3

Silně omlazená sestava se proti diviznímu Novému Jičínu statečně rvala. Porážku ale určily zbytečné chyby.
(5.2.2020) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - FK Nový Jičín
2:3

Další přípravné utkání odehráli Valcíři proti diviznímu Novému Jičínu. A byl to právě náš soupeř, který se v 19. minutě dostal do vedení, když chybu v naší rozehrávce dokázal patřičně potrestat - 0:1. O šest minut později se hosté dokázali prosadit po rohovém kopu podruhé. "U té situace jsme špatně pokryli hráče soupeře," hněval se domácí trenér Josef Sláma, který v tomto zápase zastoupil hlavního kouče Michala Hubníka (ten momentálně absolvuje studium trenérské licence UEFA). Valcíři snížili deset minut před přestávkou, když po rohovém kopu skóroval hlavou Bányácski - 1:2. Nový Jičín si však stačil krátce před poločasovým hvizdem vrátit zpět dvoubrankové vedení. "Opět to bylo po naší chybě a rychlém protiútoku," poznamenal trenér Sláma.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe Valcířům. Povedenou akci Kutáče zakončil přesnou ranou Křenek - 2:3. "Ve druhé půli jsme hráli daleko rychlejší fotbal. Škoda, že Telnar nastřelil v samém závěru břevno, mohlo být srovnáno" mrzelo frýdecko-místeckého trenéra.