FK Frýdek-Místek - ČSK Uherský Brod 4:1

Ve 24. kole MSFL se Válcovny utkaly doma s Uherským Brodem. Do začátku zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a ve 25. minutě otevřel brankový účet Střelec. O pět minut později zvýšil náskok Obuch. Těsně před poločasovou přestávkou snížil Lorenc. Úvod druhé půle patřil hostům, ale následně se Frýdek-Místek dostal zpět do utkání, kdy v 77. minutě přidal třetí branku Rubý a v závěru potvrdil tři body Barkov. Lipina porazila Uherský Brod 4:1.
24.kolo (15.4.2023) | Stovky
FK Frýdek-Místek - ČSK Uherský Brod
4:1

Dnešní utkání bylo pro obě mužstva velmi důležité, jelikož ani jeden tým nedokázal zvítězit v posledních třech zápasech a hrálo se takřka o šest bodů, jak avizoval před utkáním trenér Pištěk. Do zápasu vstoupily Válcovny velmi aktivně a ve třinácté minutě se Pavel Střelec ocitl v šanci, kdy překonal brankáře Víta Nemravu, ale před brankovou čárou odkopl balón hostující obránce. Nátlak Frýdeckomísteckých pokračoval a ve 25. minutě se mohlo 209 diváků na Stovkách radovat. Po centru Patrika Rubého z rohového kopu se prosadil Pavel Střelec - 1:0.

Nadále byla k vidění hra na jednu bránu a o pět minut později se mohli fanoušci zvednout ze sedadel podruhé. Maxim Obuch si vzal standardní situaci na starost a jeho dlouhý centr bez jediného dotyku zapadl k zadní tyči - 2:0. Posléze se Střelec několikrát ocitl v gólových příležitostech, ale brankář Nemrava byl proti. Těsně před odchodem do šaten získal Uherský Brod standardní situaci, po které se prosadil Matěj Lorenc - 2:1.

Gól do šaten s domácím týmem otřásl a začátek druhé půle patřil Brodu. V 53. minutě mohl srovnat Marek Flasar, ovšem jeho zakončení letělo těsně vedle domácí brány Michaela Gergely. V 67. minutě zvonila horní tyč po hlavičce Ondřeje Strachoně! Hosté své šance na srovnání nedokázali proměnit a přišel válcovenský trest. O deset minut později se totiž Patrik Rubý ujal volného kopu, který s pomocí teče soupeře skončil v síti a uklidnil domácí kopačky - 3:1. V závěru zápasu se ještě po krásné akci prosadil Timofej Barkov - 4:1. Frýdek-Místek tak získal velmi důležité tři body.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Zlomový zápas s Uherským Brodem jsme zvládli. Opět to byly dva rozdílné poločasy. První půle byla kromě posledních pěti minut přesně to, co od kluků očekáváme. Eliminovali jsme ztráty, byli jsme silní na míči, dokázali jsme kombinovat, útočit z obou stran. Dostávali jsme balón do šestnáctky, čímž jsme si vypracovali řadu šancí a vstřelili dvě branky. Po rohu Rubého se konečně trefil Střelec, za což jsem strašně rád, protože jeho sebevědomí půjde nahoru. Druhý gól opět ze standardní situace, kdy volný kop Obucha zapadl k zadní tyči. Posledních pět minut jsme ale vypli a po teči z přímého kopu jsme obdrželi branku v poslední minutě. S mužstvem tato branka, chtě nebo nechtě, zatřásla. Do druhé půle jsme šli s obavou o výsledek, protože jsme prohráli tři zápasy a ten čtvrtý chtěli za každou cenu zvládnout. Dvacet minut jsme se trápili a Brod byl lepší. Tak jak si v první části nevytvořil nic, tak ve druhé měl několik závarů v naší šestnáctce. Tyto nepříjemné chvíle jsme přežili a poslední dvacetiminutovku jsme byli na hřišti pouze my. Třetí gól přidal Rubý z další standardky. Vstřelili jsme tři branky po standardních situacích, což mě těší. Poslední gól byla velmi pěkná akce mezi Obuchem a Barkovem zakončená na zadní tyči. Takže zvládnutý zápas. Padalo nám to, což je pro naše sebevědomí důležité a nyní už jsme hlavou směrem na Blansko, kde hrajeme příští zápas.“