TJ Sokol Hrabová - FK Frýdek-Místek 4:1

H r a b o v á - U18 pokračovala v turnaji šesti v Hrabové a znovu se neztratila. V zápase nicméně hrály opět roli zkušenosti, které byly pochopitelně na straně soupeře.
(30.5.2020) | Hrabová
TJ Sokol Hrabová - FK Frýdek-Místek
4:1

K druhému turnajovému utkání zajížděla naše U18 do Hrabové. Znovu se hrálo za zamračeného počasí a Valcíři opět předvedli sympatický výkon. Ovšem i zde dopláceli na nezkušenost. Hrabová v úvodu dvakrát nastřelila brankovou konstrukci, přesto bylo utkání vyrovnané. I my jsme totiž kontrovali šancemi. Velkou možnost dostat nás do vedení měl po rohovém kopu Ondřej Mokroš, bravurně jej však vychytal benjamínek zápasu brankář ročníku 2004 Chelmecký. Překonat jej mohl i Marek Siedlok, který proplul obranou, neměl ale dostatek klidu na zakončení, které šlo těsně vedle brány. Stejně jako v zápase se Slovanem Ostrava jsme bohužel v závěru poločasu inkasovali. Malou domů potrestal z nepřímého kopu Martin Kulveit.

V druhé půli jsme neslevili z dobrého výkonu. Nedařilo se nám však dohrávat slibně rozjeté akce. Soupeř naopak své možnosti využít dokázal a postupně navýšil skóre na 3:0 po brankách Ivo Formana a Martina Olšara, také proto, že jsme přistoupili ke hře vabank v obraně na tři obránce. Zápas se nám, přesto povedlo ještě zdramatizovat. Přímý kop Matyáše Merty si srazili domácí do sítě. Hrabová si ale výhru utéct nenechala, pojistku přidal Martin Mrva.

Hrabová - MFK Frýdek-Místek 4:1

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): I přes prohru jsme opět odehráli dobré utkání, musím kluky pochválit za jejich přístup, určitě bychom si zasloužili lepší skóre. Nicméně, fotbal se hraje na góly, a když neproměníte šance, nemůžete pomýšlet na lepší výsledek. Hosté těžili ze své zkušenosti a možnosti řešili chladnokrevně, my jsme naopak do některých situací chodili trochu naivně, to ale souvisí i se zmíněnou zkušeností. Pro kluky je každý zápas velká škola.