V krátkém sledu odehráli Valcíři druhé přípravné utkání.
(21.5.2020) | Karviná-Ráj
MFK Karviná - MFK Frýdek-Místek
7:0

Byl to duel dvou regionálních rivalů, který měl tentokráte jasného favorita a také i vítěze. Ligová Karviná prokázala své kvality, po zásluze v přípravném utkání zvítězila rozdílem sedmi branek. "Jak jsme již zmínili po včerejším zápase. Byli jsme sparingpartnery týmům, kteří po víkendu rozehrají znovu své soutěže. My jsme naopak na samém začátku všeho. Na většinu kluků navíc dolehla únava ze včerejšího střetnutí," znělo z hostujícho tábora.

Karvinští udeřili třikrát do poločasu, v tom druhém přidali další čtyři góly. Ještě před gólostrojem Kristi Qose krásnou střelou trefil z dálky břevno a na druhé straně jsme z ojedinělého nebezpečnějšího útoku v dobré pozici mířili nad domácí bránu. Po faulu na Ondřeje Lingra, který si nakonec v utkání připsal gól a tři asistence, neproměnil Rundić penaltu, když mířil pouze do tyče.

O dvě minuty později již domácí družina skórovala. Lingr vybídl ke snadnému gólu do prázdné brány Taiwa. O čtyři minuty později totožná situace, stejní aktéři a druhý gól karvinského útočníka Taiwa. Povedenou šestiminutovkou zakončil krásnou střelou z pětadvaceti metrů přesně Ba Loua, když viděl hostujícího gólmana mimo brankovou čáru – za třicet minut svítil na časomíře stav 3:0.

I po změně stran se převážně hrálo na jednu branku a hned po minutě hry byl za důraz odměněný karvinský forvard Ondřej Lingr, když gólman Valcířů vyrazil střelu střídajícího Vukadinoviće pouze před sebe a hráč s číslem 10 ve skluzu zvýšil na 4:0. Poté se několikrát zastřeloval Smrž, který mohl klidně zaznamenat hattrick, nejvíc po gólu volala tutovka z 58. minuty. Následovaly dva slepené góly - nejdříve si centr Guby srazil do vlastní sítě před dobíhajícím Kubalou frýdecko-místecký Hajnoš a hned po rozehrání a dokonalém rozebrání hostující obrany zvýšil na šestibrankový rozdíl střídající Petráň. Útočník, který je v Karviné na hostování z druholigových Pardubic, měl na hlavě další gól, když mu míč naservíroval na hlavu Guba, jenže mířil těsně vedle. Konečnou podobu skóre dal Vukadinović, který zblízka propálil bezmocného brankáře Málka.

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupí svěřenci trenéra Michala Hubníka v úterý 26. května, kdy ve Stovkách hostí od 15.00 hodin béčko ostravského Baníku. Bližší informace ke vstupu fanoušků na utkání přineseme během víkendu.

Juraj Jarábek (trenér Karviné): Někdy je dobré si takový zápas zahrát. Soupeř nás směrem dozadu příliš neprověřil, ale pozitivní je ofenziva – dali jsme dost gólů, vytvořili si i celou řadu dalších gólových příležitostí a především jsme si procvičili naše útočné herní kombinace.