Duel naší devatenáctky s muži Vratimova přinesl jedenáct branek.
(20.5.2020) | Hrabová
FC Vratimov - FK Frýdek-Místek
5:6

Rovněž druhé přípravné utkání našich nejstarších dorostenců přineslo gólové hody. Nad muži Vratimova mladí Valcíři zvítězili 6:5. "Tentokráte s výkonem moc spokojen nejsem. Zápas sice splnil účel a kluci zaslouží pochvalu, přesto to bylo oproti zápasu s Havířovem jako noc a den," hodnotil stručně duel s vratimovskými muži trenér naší U19 Jan Žižka.

Jako první se na travnatém hřišti v Hrabové (ve Vratimově probíhá rekonstrukce travnaté plochy, pozn. red.) prosadili hosté, a to zásluhou Křenka. Ostravané pak během čtvrthodinky dokázali třemi přesnými zásahy průběh střetnutí obrátit. Pět minut před pauzou pak snižoval na 3:2 Mikulenka.

Druhá půle, to už byla přetahovaná o každičký gól. Po hodině hry srovnal na 3:3 Pavela, jenže za dalších deset minut si Vratimovští dokázali své jednobrankové vedení vzít zpět. Ihned z protiútoku srovnával Benc, ale ani tentokráte mladí Valcíři vyrovnaný stav dlouho neudrželi. Až v poslední desetiminutovce rozhodli o svém těsném vítězství fotbalisté Frýdku-Místku. Na 5:5 nejprve srovnával Pavela, v 88. minutě pak pečetil naše vítězství opět Benc.

V pořadí již třetí přípravný duel odehrají svěřenci trenérů Jana Žižky a Jakuba Hotteka v úterý 26. května, kdy jejich soupeřem budou ve Stovkách (v 17.00 h) divizní muži 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí.