FC Zlínsko - FK Frýdek-Místek 2:0

Po prohře v Hranicích chtěly Válcovny bodovat v předehrávce 17. kola na půdě Kvítkovic. Bohužel už v první půli byl vyloučen Patrik Rubý a soupeř navíc vstřelil gól, o který se postaral ve 41. minutě Matyáš Blahuta. Ve druhé části se Frýdku-Místku nedařilo vytvořit větší příležitosti a výhru domácích zpečetil v nastaveném čase Vilém Waclawik. Lipina prohrála 0:2.
17.kolo (31.8.2022) | Sportovní areál Trávníky, Otrokovice
FC Zlínsko - FK Frýdek-Místek
2:0

Úvod zápasu se odehrával ve vyrovnaném tempu, ale o první větší šanci se postarali v jedenácté minutě domácí. Patrik Gerža svým centrem z levé strany našel před svatyní Frýdku-Místku Matyáše Blahutu, ale jeho zakončení z hranice malého vápna letělo těsně vedle levé tyče! O pár minut později se Marián Kovařík dostal ke hlavičce po rohovém kopu, ale jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné a skončilo v moci brankáře Juraje Semanka.

Gerža se v osmnácté minutě dostal k míči v souboji s Velnerem a Massaniecem, ale jeho přízemní pokus chytil do rukou Michael Gergela. Ve 27. minutě přišla velká komplikace pro Válcovny, neboť byl za nešťastný zákrok, který zranil brankáře, vyloučen Patrik Rubý. Po půl hodině hry mohl přesilovky využít Daniel Rapavý, ale jeho střelu k pravé tyči skvělým zákrokem vytěsnil Gergela. Kvítkovice se ke konci první půle držely v tlaku a ve 41. minutě otevřely brankový účet. Patrik Chovan z levého křídla centroval na zadní tyč, kde míč hlavou vrátil před bránu Michal Guzik a do prázdné kasy skóroval Matyáš Blahuta - 1:0.

Šest minut po začátku druhé části se Marek Kostka skvěle provlíkl po levé straně přes protihráče a následně centroval na zadní tyč, kterou zavíral Tomáš Hykel, ale jeho pokus z první neměl gólové parametry. Posléze získal Frýdek-Místek také volný kop, ale na centr Dominika Konečného těsně nedosáhl Kovařík. V 57. minutě se Rapavý dostal ke hlavičce, ale ta rovněž letěla pouze vedle brány. Kvítkovice sice měly početní převahu, ovšem na hrací ploše to nebylo až tak znát.

Následně mohl ze standardní situace zahrozit také domácí celek, jelikož Patrik Chovan poslal skvělý centr do vápna, ale nikým nehlídaný Oleksandr Pernatskyi minul bránu Gergely. Ke konci zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale větší šance nebo gólovky k vidění nebyly. V 90+2. minutě sice měla Lipina volný kop, ovšem ten si soupeř pohlídal a následně se vydal do protiútoku, ve kterém získal autové vhazování a po vyřazení Konečného ze souboje zakončoval do prázdné svatyně Vilém Waclawik - 2:0.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Třicet minut bylo k vidění vyrovnané bojovné utkání, kdy se hra odehrávala převážně ve středu hrací plochy. Bohužel byl ve 27. minutě nešťastně vyloučen Patrik Rubý a šli jsme tak do početní nevýhody. V tu chvíli bylo pro nás hlavní neinkasovat do přestávky a připravit se na druhou půli. Bohužel se tak nestalo a ve 41. minutě skóroval Blahuta. Za druhý poločas nemám klukům co vytknout, protože se rvali a byli jsme i v menším počtu rovnocenným protivníkem. Aktuálně nás trápí kvalita ve finální části, jelikož jsme nedokázali skórovat z několika slibných protiútoků. Podruhé jsme inkasovali po velmi záhadném výroku sudího a protiútoku 3v1."