Naši A muži zakončili týden vítězstvím nad třetiligovým Púchovem.
(16.7.2016) | Ladce
MŠK Púchov - FK Frýdek-Místek
1:3

Po těsné porážce nad exligovým TS Podbeskidzie (1:2) zakončili další týden v přípravě naši fotbalisté na hřišti ve slovenských Ladcích. Jejich soupeřem byl tentokráte třetiligový MŠK Púchov, kterému v uplynulé sezoně jen o chlup unikl postup o soutěž výše.

Po vyrovnaném začátku střetnutí se Valcíři postupně dostávali do hry a k zaslouženému vedení je dovedla standardní situace, po které otevřel skóre hlavou Literák. To běžela 39. minuta. Pokud hostům vyšel závěr prvního dějství, totéž by se dalo říct i o úvodu poločasu druhého. Krátce po návratu obou mužstev na trávník fauloval jeden z domácích hráčů Slaninku a rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Šumský a svým druhým gólem v přípravě upravil skóre na 0:2. O devět minut později již byl náskok našich hráčů tříbrankový. To se po střele střídajícího Ilka gólově prosadil mladíček Kahánek - 0:3. Skórovat dokázali nakonec i domácí, když v 73. minutě fauloval Bialek a púchovský útočník Gajdošík se z nařízené penalty také nemýlil - 1:3. "Kádr jsme v průběhu týdne zúžili, takže skoro všichni hráči dostali celozápasovou příležitost. Naše hra byla konsolidovaná, bylo už ale poznat, že si hráči na sebe zvykají. Po vyrovnaném úvodu jsme již hru ovládli a po změně stran mohli přidat další góly," hodnotil vítězný zápas frýdecko-místecký trenér Leoš Kalvoda, který prozradil týmové plány na další týden. "V tom dalším týdnu budeme poctivě trénovat, přípravu máme naplánovanou až na sobotu, kdy se střetneme s ligovým Zlínem," dodal kouč Valcířů.

Oproti původnímu plánu se utkání nakonec neodehraje u nás, ve Stovkách, ale bude se hrát na půdě soupeře. Sobotní duel se Zlínem, který bude pro ševce generálkou před domácí ligovou premiérou s Příbramí, se tedy bude hrát od 17 hodin ve Zlíně na Letné.

MŠK PÚCHOV - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (0:1)

Branky: 73. Gajdošík (pk) - 39. Literák, 48. Šumský (pk), 57. Kahánek.

Púchov: Letko - Mynář (68. Vojtek), Riška, Brezničan, Vanák - Kopiš, Pilát, Zavadzan, Kmošena (46. Gamboš) - Pastorek (46. Veteška), Gajdošík.

Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Berežný (46. Bialek), Literák, Petrović – Hykel (46. Ilko), Skwarczek (69. Haris), Šichor, Krčula (46. Slaninka) – Šumský, Kahánek (69. Javorek). Trenér: Leoš Kalvoda.