FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava 0:3

F r ý d e k-M í s t e k - Úvodní jarní kolo mělo pro Valcíře jasný cíl. V domácím prostředí uspět proti Opavě a stáhnout její náskok na čele tabulky. To se však bohužel nepovedlo. Svěřenci trenéra Vojvodíka nezačali špatně, úvodní velká šance však zůstala neproměněna. Opava si naproti tomu pomohla standardními situacemi a důrazem ve vápně. Do vedení se soupeř dostal již v první půli a v druhém dějství si náskok svědomitě hlídal.
16.kolo (16.3.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava
0:3


Komentář

První jarní utkání, navíc hrané na umělé trávě, nabídlo dle očekávání především bojovné utkání, pohledných kombinací bylo poskrovnu. Dlouho se čekalo na nějaký zajímavější moment či šanci. Přihližející diváci ve Stovkách se však dočkali. Ve 14. minutě uvolnil Packo na levém křídle Chýlka, který směřoval centr do vápna na nabíhajícího Křenka. Tomu dosloval sebral míč z hlavy gólman Šidlák a poradil si i s dorážkou Dudka. Doslova za pár okamžiků jsme měli šanci ještě větší. Packo vymyslel další skvělou přihrávku a Křenek se mohl řítit na bránu. Zasekl si obránce, následně udělal kličku gólmanovi a už to vypadlo, že zamíři do prázdné brány. Gólman však ještě na poslední chvíli stihl zasáhnnout. Nejlepšímu střelci přípravy tak nezbývalo, než si ulevit peprným slůvkem.

Opava kontrovala šancí Ščudly, i Málek se však vyznamenal. Zchladila nás až 28. minuta. Po rohovém kopu soupeře zakončoval do břevna Harazím, nicméně míč se dostal ještě k Lukáši Katschmarzovi, který byl z bezprostřední blízkosti nekompromisní. Urputná snaha o vyrovnání se pak do přestávky nesetkala s úspěchem.

A s úspěchem se nesetkala ani v půli druhé. Soupeř svědomitě bránil a prakticky do ničeho nás nepouštěl, čekajíc na chyby. V 66. minutě ještě zachránil naděje Málek, který podruhé v zápase vychytal Ščudlu. Jenže hra byla stále nastěhovaná před frýdeckou bránou a opět nám byl osudným roh. Ten se domácí defenzivě nepovedlo odvrátit, čehož využil Tomáš Koschatzký. Valcíři se sice nevzdávali, ale soupeře nedokázali dostat pod tlak. Konečnou tečku utkání dal v 89. z pokutového kopu Lukáš Katschmarz.

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Všichni jsme udělali maximum pro to, abychom zvítězili. Že to nevyjde, se bohužel stává. Bojovný zápas rozhodly osobní souboje, ve kterých byli hosté úspěšnější, důraznější. Škoda, že jsme za nerozhodného stavu nevyužili velkou šanci Matějem Křenkem, utkání se mohlo vyvíjet jinak. Tím, že se odstup na čelo zvětšil na 14 bodů pro nás boj rozhodně nekončí, máme před sebou ještě celé jaro a budeme se snažit všechny před námi co nejvíce potrápit.×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek