FK Frýdek-Místek - FK Blansko 1:0

V 8. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny utkaly na Stovkách s šestnáctým Blanskem. O jedinou branku utkání se postaral ve 28. minutě kapitán Michal Velner. Zápas příliš šancí nepřinesl. Jednu velkou příležitost měl v 56. minutě Martiník, ale jeho zakončení při přečíslení skončilo na zákroku gólmana. Frýdek-Místek tak zvítězil 1:0 a připsal si tři povinné body.
8.kolo (24.9.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Blansko
1:0

261 diváků zavítalo v sobotu na Stovky, kde se odehrál zápas 8. kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Frýdkem-Místkem a Blanskem. Hosté přijeli s hodně nelichotivou sérií pěti porážek v řadě, zatímco Lipina chtěla navázat na domácí výkon proti Opavě v poháru, neboť naposled prohrála v Uherském Brodě. Zápas ovšem od začátku postrádal kvalitu. Domácí celek se následně dostal do mírného tlaku a ve 28. minutě padla jediná branka zápasu. Michal Velner nejprve přečetl špatnou přihrávku soupeře a zpoza vápna vystřelil fantastickou ránu levačkou do šibenice - 1:0.

Před poločasem zkoušel překvapit brankáře Rubý, ale jeho pokus skončil vedle. Více se toho v první půli ovšem nestalo, neboť se válčilo především ve středu hrací plochy. Do druhé části udělal hostující trenér Petr Vašíček jednu změnu v sestavě. V 53. minutě střídali také Frýdeckomístečtí. Na hřiště se místo zraněného Tomáše Hykela dostal Marek Kostka. O tři minuty později se Lipina mohla dostat do dvoubrankového vedení, neboť se obrana Blanska dopustila další chyby a Jan Martiník se dostal za posledního hráče Tomáše Černého, ovšem místo přihrávky na volného Mariána Kovaříka zkusil zakončit sám a gólman Petr Nešetřil jej vychytal.

V 69. minutě mohli fanoušci vidět nováčka v našem týmu, kterým je Martin Vlachovský. Tento záložník, kterého si více představíme v následujícím článku, se mohl už po třech minutách na trávníku prosadit, ale jeho pokus z dvaceti metrů skončil vedle pravé tyče. V zápasu utkání se Frýdeckomístečtí dostali do přečíslení, ale střela Marka Kostky skončila na zákroku brankáře. Hosté se snažili ke konci zápasu hrát vabank, ale poslední velkou šanci utkání měl borec s modrou šerpou na hrudi Patrik Rubý. Jeho rána ze střední vzdálenosti po signálu z rohového kopu otřásla břevnem a tentokrát se tak nezapsal do listiny střelců další parádním gólem.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Tři body jsme nutně potřebovali. Nemůžu říct, že náš výkon byl dnes výborný, protože diváci i hráči vědí, že tomu tak nebylo. Jsem ovšem rád, že jsme hráli vzadu s nulou. Pokud tedy shrnu dnešní zápas, cíl byl splněn."