FK Frýdek-Místek - MFK Havířov 1:3

S e d l i š t ě - V dalším přípravném utkání se Valcíři představili v Sedlišti proti diviznímu Havířovu. Roli favorita ovšem nesplnili. V první půli jsme sice byli o něco lepším týmem, po prostřídání o přestávce však vládl druhému dějství Havířov.
(14.7.2018) | Sedliště
FK Frýdek-Místek - MFK Havířov
1:3


Komentář

Do sestavy se po volnu vrátil zkušený Michal Švrček, chyběl naopak lehce zraněný Honza Hruška, který se ale v pondělí opět zapojí do tréninku. V bráně se představil brankář Mrozek, ve druhém poločase pak Matějka. S týmem už není gólman Koukal ze Znojma, jehož zkouška byla ukončena. Od úvodu utkání jsme byli aktivní, už ve třetí minutě nás mohl dostat do vedení Smékal. Jeho střelu na přední tyč ale gólman zlikvidoval. Blízko byl i o malou chvíli později Strnad, k němuž se dostal po závaru ve vápně míč. Ostrou přízemní střelu ale opět brankář likvidoval.

Havířov se osměloval postupně. V 31. minutě se dostal do zakončení po velmi povedené akci, nicméně Mrozek byl v bráně pozorný. Možností však bylo nadále více na straně Lipiny. Šumský rozehrál v 38. minutě skvěle signál. Adam Varadi byl ve vápně úplně sám, jeho hlavička však nebyla důrazná. Za několik okamžiků pak neprocedil míč za záda gólmana ani Švrček.

Do druhého dějství provedl trenér Žižka několik změn, vystřídali například Varadi se Šumským. Jestli byli Valcíři v první půli o něco lepším týmem, v tom druhém měl navrch Havířov. Už v 50. minutě si pomohl standardní situací a dostal se do vedení. O sedm minut později se však povedlo vyrovnat. Na svědomí to měl Radek Smékal, který zamířil přesně k tyči. Soupeř si mohl vzít vedení zpět, nicméně oblouček přes Matějku skončil vedle brány. Na druhé straně pak zatavila míč v cestě do sítě tyč.

Pak už však pálil ostrými Havířov. V rozmezí tří minut vstřelil tři branky. Přičemž, druhá byla opět po rohovém kopu. Standardní situace ostatně trápily Valcíře i v předchozím utkání proti Tychy. Na skóre už se do konce utkání nic nezměnilo, Matějka ještě musel likvidovat precizně zakroucený přímý kop.

Ohlasy trenérů

Jan Žižka (trenér MFK Frýdek-Místek): Bez pohybu a aktivní hry se fotbal nedá hrát na žádné úrovni. Pro mě to bylo naprosto odchozené a lajdácké utkání, což je špatné. Za takový výkon, který hráči předvedli, se musíme všem fanouškům, kteří se do Sedlišť přijeli podívat, omluvit.Miroslav Matušovič (trenér MFK Havířov): Vstoupili jsme do zápasu zbytečně nervózně s přílišným respektem k soupeři. V prvních dvaceti minutách jsme se hledali a naštěstí přežili nějaké šance. Pak jsme hru zcela vyrovnali a byli nebezpečnější. Odvážím si říct, že druhý poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem a soupeři skoro nepůjčili míč. Bylo tam spoustu pěkných kombinací a kluci dřeli jeden za druhého. Moc mě hřeje, že se znovu přesvědčili, že můžou hrát i s profesionály a být i lepší než oni. Určitě si zaslouží moji pochvalu, protože byli hladoví po úspěchu, poctivě to odpracovali a pro vítězství udělali maximum.


Fotogalerie