FC Baník Ostrava - FK Frýdek-Místek 1:0

V předposledním zápase zimní přípravy se Válcovny vydaly do nedaleké Hlubiny, kde se postavily prvoligovému Baníku Ostrava. Přes velmi srdnatý výkon a nastřelenou tyč Patrikem Rubým nakonec Frýdek-Místek inkasoval v 78. minutě z pokutového kopu Petra Jaroně a prohrál 0:1.
(22.2.2023) | Hlubina
FC Baník Ostrava - FK Frýdek-Místek
1:0

Do utkání vstoupil Baník velmi aktivně, ale hlavička Nemanje Kuzmanoviče skončila na skvělém zákroku Michael Gergely. Chvíli poté využil Mohamed Tijani svou výšku a dokázal přehlavičkovat frýdeckomísteckého gólmana, ovšem balón směřující do brány odkopl Jakub Massaniec. Ve 33. minutě měl plné ruce práce odchovanec Frýdku-Místku v dresu Baníku Martin Hrubý, který na poslední chvíli dokázal vyboxovat rohový kop Patrika Rubého nad horní tyč.

zdroj: fcb.cz

Válcovny po celý zápas předváděly velmi bojovný výkon, který mohl před poločasovou přestávkou okořenit Patrik Rubý, ale jeho pokus orazítkoval pravou tyč. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu, což nesli převážně domácí příznivci velmi hořce.

Do druhé půle Baník vystřídal celkem sedm hráčů a už po pár minutách mohl skórovat David Buchta. Jeho přímý kop, který se otřel o válcovenského hráče nakonec reflexivním zákrokem vyrazil brankář Gergela. Domácí se celé utkání snažili zakončovat přízemně zpoza šestnáctky, ale žádný pokus nebyl víceméně nebezpečný.

V 78. minutě se míč po přihrávce Jiřího Fleišmana otřel o ruku Teodora Janjuše a sudí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Petr Jaroň, který zamířil k pravé tyči, kde skočil také Gergela, jenž si sáhl na balón, ale vyrazit jej nedokázal. Frýdek-Místek tak prohrál v Hlubině s Baníkem Ostrava 0:1.

Pavel Hapal (FC Baník Ostrava): „Chtěli jsme vytížit hráče, kteří v mistrovských utkáních neměli takovou minutáž, to splnilo účel. Pořád nás trápí koncovka, v první půli jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme nedali. Chtěli jsme vidět v akci některé hráče, například Enea Bitriho, kterého po příchodu přibrzdilo zranění. Ukázal, co o něm víme, je to zkušený hráč.“

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Dnes musím celý tým jednoznačně pochválit, i přesto že jsme nakonec prohráli, tak pro nás je to výhra. Musíme vzít v potaz i to, že nám před zápasem vypadly obě křídla Konečný s Barkovem a také to, že jsme na trávě byli za celou zimu deset minut včera na tréninku. Měl jsem o kluky strach, co se týče terénu a zátěže, ale každý z nich to zvládl mimořádně. Kluci si stanovili vysokou laťku. Co se týče zápasu, prvních pětadvacet minut Baník na balónu dominoval a vytvořil si jednu velkou šanci, kterou lapil Gergela. Poté se začala hra postupně srovnávat a i my jsme si připravili řadu standardních situací a nastřelili jsme tyč. Druhý poločas Baník prostřídal a šlo vidět, že přišla čerstvá krev a my od sedmdesáté minuty začali ztrácet míče na svých kopačkách. Perfektně ale fungovala defenzivní práce celého týmu. Baník si nevytvářel vyložené šance. Zlomila nás až penalta v 78. minutě. Doufám, že jsme tímto utkáním zvedli kredit Lipiny a je potřeba na to navázat v soutěži.“