FK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B 0:3

Ve 26. kole MSFL bylo na Stovkách k vidění miniderby mezi Frýdkem-Místkem a béčkem Baníku. Hosté se už v jedenácté minutě ujali vedení díky šťastné střele Chukwudiho. Druhá branka padla až v 69. minutě z kopačky Marka Jaroně. Střeleckou listinu uzavřel v 83. minutě Denis Látal. Ostravská rezerva zvítězila 3:0.
26.kolo (29.4.2023) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B
0:3

Do úvodu utkání nastoupila obě mužstva velmi aktivně a v desáté minutě se po přihrávce Rubého dostal do zakončení Janjuš, ale jeho pokus zlikvidoval Kubný. O minutu později se Charles Stanley Chukwudi rozhodl pro střelu, kterou Obuch nešťastně srazil, míč lobem překonal bezmocného Gergelu a skončil v síti - 0:1. V 15. minutě mohlo být srovnáno. Odkop domácího gólmana proskákal ke sbíhajícímu Rubému, který využil postavení ostravského brankáře a zakončil lobem, ovšem jeho pokus skončil metr vedle tyče.

Dvacetiletý Nigerijec Chukwudi dělal válcovenské obraně problémy, ale jeho další zakončení ve dvaadvacáté minutě skončilo vedle lipinské svatyně. Ve 26. minutě propadla ostravské defenzíva a Frýdeckomístečtí se dostali do přečíslení, ovšem zakončení Barkova vyrazil Kubný a dorážka Janjuše skončila vedle hostující brány. V samotném závěru první půle se Baník znovu prodral do šestnáctky přes pravou stranu, ale Gergela tentokrát předvedl důležitý zákrok.

Začátek druhé části doprovázel déšť a po pár minutách využil Holaň zaváhání Barkova, ale jeho utažený pokus z dálky letěl vedle brány. V 52. minutě aktivní Chukwudi odebral míč Massaniecovi, obešel dalšího obránce a zakončil těsně vedle vzdálenější tyče. V 69. minutě nejprve domácí ztratili míč, čehož využil Adam Provazník, který fantastickou přihrávkou skrz obranu vybídl k zakončení Marka Jaroně, jenž se střelou k pravé tyči nemýlil - 0:2.

V 77. minutě se po přízemním centru dostal uvnitř vápna k zakončení Blejchař a také Střelec, ale ani jeden pokus ostravská defenzíva nepropustila. Konec utkání už byl pod taktovkou Baníku. O pět minut později si Massaniec jako poslední obránce neporadil s míčem, o kterého jej nejprve oloupil střídající Denis Látal a posléze ho poslal do domácí svatyně - 0:3. V 86. minutě mohl Látal přidat druhou branku, ale tentokrát zvonila tyč. Rezerva Baníku Ostrava vyloupila Stovky vítězstvím 3:0.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): Bez výmluv musíme uznat soupeřovu kvalitu a to nejen základní sestavy, ale především nastupujících hráčů, kteří byli alfou a omegou druhého poločasu. Myslím, že jsme nezačali vůbec špatně. První poločas jsme byli velmi nebezpeční hlavně po pravé straně a vytvořili jsme si tři dobré příležitosti, bohužel jsme gól nedali. Soupeř nás potrestal z brejku nešťastným gólem po teči. Druhý poločas měl Baník výrazně navrch a kontroloval hru. Co mě mrzí, že opět dostaneme gól po nesmyslu, kdy hráč může hrát jednoduchý míč a místo toho je protiútok a gól. Potom už bylo těžké děj zvrátit. Chci, aby hráči dali hlavu nahoru a připravili se na další zápas.“

Milan Chalupa (FC Baník Ostrava B): „Zasloužené vítězství. Pomohli jsme si poměrně brzkým gólem, pak jsme zvládli dvě ošemetné situace a následně jsme šli jednoznačně za vítězstvím. Měli jsme mnoho dalších gólových situací, vítězství mohlo a mělo být vyšší. Střídání kluků z áčka bylo plánované po dohodě s trenérem A-týmu. Gratulace klukům do šatny, měli jsme tam nějaké premiéry - Miki Kubný premiéra v MSFL a hned s nulou, Patrik Halda premiérově v základu a Denis Látal první gól. Paráda.“