FC Hlučín - FK Frýdek-Místek 3:2

V sobotní podvečer 26. kola zavítaly Válcovny do Hlučína. Vstup do utkání se nám povedl po brance Bialka, ovšem soupeř utkání otočil ještě do poločasové přestávky. Ve druhé půli domácí přidali jednu branku, stejně jako si další zásah připsal Bialek. Frýdek-Místek tak podlehl 2:3. Příští týden zavítá na Stovky Start Brno.
26.kolo (4.5.2024) | Hlučín
FC Hlučín - FK Frýdek-Místek
3:2

Vstup do utkání se Lipině povedl skvěle. V 15. minutě centr Rubého z volného kopu našel sbíhajícího Daniela Bialka, který hlavou prostřelil Murina - 0:1. O devět minut posléze ovšem Hlučín získal pokutový kop po sporném faulu Rubého. Exekuci si vzal na svá bedra Ondřej Moučka a brankáři Lasákovi zakončil do protější strany - 1:1. Ve 32. minutě se v nebezpečné pozici ocitl Neumann, rána mu úplně nesedla, ale pár centimetrů od dorážky do prázdné brány se nacházel Hykel.

Čtyři minuty před poločasovou přestávkou domácí otočili vývoj zápasu. Cabadaj posunul skákající míč Matěji Prausovi a ten zpoza vápna střelou o tyč nedal Lasákovi šanci zasáhnout - 2:1. Do druhé půle tentokrát lépe vstoupili Hlučínští. V 51. minutě domácí rozehráli rohový kop nakrátko a po následném centru poslal svou hlavičku k tyči kapitán Radim Plesník - 3:1.

Odpověď přišla ze strany Válcoven téměř okamžitě. O tři minuty posléze si totiž Rubý zopakoval volný kop z první půle a znovu to byl Daniel Bialek, jehož hlavička zamířila do sítě - 3:2. Standardní situace Frýdeckomísteckých dělaly domácím velké problémy a Patrik Rubý nebyl daleko k hattricku asistencí. Tentokrát ale po jeho centru hlavičkoval Bitta, jehož zakončení skončilo v moci gólmana.

Dobývaní hlučínské svatyně pokračovalo, ovšem Obuchovou střelu z voleje zastavil obránce, podobně si vedl Gorčica, jenž přestřelil bránu Hlučína. V samotném konci zápasu už hrál Frýdek-Místek vabank, ale žádná další branka nepřišla. Prohra, za kterou se Válcovny rozhodně nemusí stydět. Příští týden v sobotu přivítáme na Stovkách Start Brno.

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Dnes jsme měli zápas rozehraný skvěle. Byly jsme aktivní, nebezpeční a dali jsme krásný gól. Několik dalších skvěle rozehraných akcí nepochopitelně zastavil pomezní rozhodčí a po prapodivné penaltě jsme úplně vypadli z rytmu. Začali jsme více diskutovat s rozhodčím místo soustředění se na hru a do poločasu jsme inkasovali další branku. Po změně stran jsme se pokusili zápas otočit, a proto jsme poslali na hřiště všechny útočné hráče. Bohužel naši velkou šanci na vyrovnání Adam přestřelil. Jedeme bez bodů a můžeme si za to sami. Silné týmy takové sporné situace neovlivní tolik, jako dnes nás, protože věří ve své schopnosti. V tomto směru musíme být příště lepší a sebevědomější. Děkuji všem, kteří nám fandili a dorazili nás podpořit.“