Hapoel Acre F.C. - FK Frýdek-Místek 1:2

Valcíři zakončili několikadenní herní soustředění v polském Mielci zápasem proti druholigovému týmu z Izraele.
(22.7.2019) |
Hapoel Acre F.C. - FK Frýdek-Místek
1:2

Hapoel je druholigovým celkem, málem tomu ale tak nebylo. Tým skončil ve své soutěži na 14. místě a o jeho následné účasti v Liga Leumit musela rozhodnout až baráž. V ní se hráči Acre střetli s Maccabi Herzliya a po výsledcích 4:3 (doma) a 3:1 (venku) se přeci jen udrželi v druhé nejvyšší izraelské soutěži.

V pořadí třetí přípravný duel polského soustředění se odehrál v rychlém tempu, kdy oba týmy předváděly rychlou, ale důraznou hru. V první vážnější šanci utkání se ocitl Kutáč, jeho střela prolétla jen kolem brány izraelského soupeře. Do černého se netrefil po standardní situaci ani Bialek, který hlavičkoval vedle. Pět minut před přestávkou jsme nechali trochu prostoru jednomu z hráčů soupeře a ten z hranice velkého vápna trefil přesně k tyči – 1:0.

V poločasové přestávce opět trenér Martin Pulpit prostřídal a druhé sestavě se výsledkově dařilo daleko lépe. V 52. minutě si soupeř počínal na Visiće nedovoleně a pískala se penalta. Tu následně dokázal sám faulovaný hráč proměnit, čímž srovnal skóre na 1:1. Rozhodnutí padlo v 62. minutě, když soupeřova gólmana dokázal překonat střídající Telnar.

Svěřence trenéra Martina Pulpita před nadcházející sezonou čeká už jen generálka, kterou Valcíři odehrají v pátek 26. července od 17 hodin. Jejich soupeřem bude juniorka prvoligového FK Jablonec, který je v tomto týdnu na soustředění ve Valašském Meziříčí. O místě konání budeme naše fanoušky co nejdříve informovat.