FK Frýdek-Místek - SK Brušperk 0:1

This text will be replaced
Kromě A-týmu začala letní příprava také frýdeckomístecké mládeži. Nejstarší dorost se v sobotu utkal s muži z Brušperku, ale po vyrovnaném utkání nakonec prohrál těsně 0:1. K vidění měly být také další zápasy naší mládeže ve čtyřech kategoriích, ovšem soupeř z Kysuckého Nového Mesta zápasy zrušil.
(16.7.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Brušperk
0:1


Komentář

Náš nejstarší dorost má za sebou první přátelské utkání, ve kterém se na vedlejším hřišti stadionu Stovky utkal s muži z Brušperku. Celek z podhůří Beskyd hraje Krajský přebor, ve kterém se minulou sezónu umístil na 11. místě se 35 body a nejlepším střelcem se stal se sedmi góly Marek Janša, jenž ještě na podzim minulého ročníku působil právě ve Frýdku-Místku, za který odehrál jedenáct zápasů v Moravskoslezské fotbalové lize.

Jelikož velká část hráčů přešla z U18 právě do nejstaršího dorostu U19, zápas byl především o vzájemném poznávání se. Hosté byli nakonec o něco šťastnějším týmem, protože se postarali o jedinou branku v 75. minutě z pokutového kopu. Výsledek prvního přípravného utkání v nové sezóně tak není zcela důležitý a kluci proti kvalitnímu týmu z Brušperku předvedli solidní výkon.

Ohlasy trenérů

Lubomír Macíček (FK Frýdek-Místek): „Dnešní utkání bylo ve znamení poznávaní se, neboť se tým nově skládá a kluci se proti mužům z Brušperku rozhodně neztratili a byli více, než vyrovnaným soupeřem především v prvním poločase. Ten nabídl několik šancí bylo vidět na obou stranách společně se zákroky brankářů. Do druhé půle jsme prostřídali mladší kluky a musím je pochválit nejen za snahu, ale také bojovnost. Soupeř sice získal převahu, ale vytvořili jsme si několik šancí, ovšem chyběla větší kvalita v zakončení. Přesně takové těžké zápasy ale klukům následně pomohou v dalším fotbalovém růstu.“