FK Blansko - FK Frýdek-Místek 1:0

Valcíři nepředvedli v Blansku vůbec špatný výkon, ani to ale na zisk nějakého toho bodu nestačilo. Navíc jsme v závěru utkání přišli o obránce Kebíska, který byl vyloučen.
11.kolo (12.10.2019) | Údolní 10
FK Blansko - FK Frýdek-Místek
1:0


Komentář

Ve šlágru 11. kola MSFL jsme se představili na hřišti nováčka z Blanska. Domácí fotbalisté jsou prozatím na vlastním trávníku stoprocentní a platí to i po sobotním duelu s Valcíři. "S naší pozicí jsme spokojení. Neřekl bych, že je soutěž lehčí, než jsme si mysleli, ale kádr se v létě vhodně doplnil," uvedl pro Blanenský deník stoper Jiří Huška.

Našemu týmu sice v Blansku chyběl vykartovaný kapitán Petr Literák, i tak ale byli všichni v napětí, jak si naši hoši u nováčka povedou. Kdo na utkání neměl možnost vycestovat, určitě netrpělivě očekával informace buď z přímého přenosu na TV Com, nebo z kvalitního textového servisu v podání onlajnisty. Nutno na adresu domácího celku říct, že tady to byla naprostá amatérština. Zkrátka ani video, ani kvalitní text.

První poločas nabídl zhruba šesti stovkám přihlížejících diváků zajímavou podívanou, ve které hráli velký prim oba brankáři. K naší smůle, ten domácí si čisté konto podržel, našeho Jirku Ciupu dokázal z dorážky překonat po čtvrthodině hry Žák. 

S nepříznivým stavem se Valcíři rozhodně smířit nechtěli a hlavně po změně stran to byli oni, kdo udával tempo zápasu. "Musím říct, že tohle byl určitě náš nejlepší zápas, který jsme na podzim odehráli," chválil mužstvo po zápase kouč Martin Pulpit. Obranný val, včetně dobře chytajícího Doležala, se nám nakonec pokořit nepodařilo. Asi nejblíže k tomu mohlo být po hodině hry, kdy byl v pokutovém území sražen Tomáš Hykel. Proč ale rozhodčí Gasnárek pokutový kop neodpískal, ví asi teď nejlépe on sám. "Absolutně nevím, co si o tom mám myslet," kroutil hlavou ještě dlouho po utkání hostující trenér.

Blansko si tedy domácí porazitelnost udržet dokázalo, Valcíři jsou tak po těsné porážce v tabulce nadále třetí, přeskočit je ale může v neděli trojice týmů Kroměříž, Uničov a Rosice. 

K dalšímu utkání se společně sejdeme v sobotu 19. října, kdy ve Stovkách hostíme MFK Vyškov. Fanoušci pozor! Tohle utkání se hraje již od 10.15 hodin!

Ohlasy trenérů

Zbyněk Zbořil (trenér Blanska): Frýdek jednoznačně považuji za největšího favorita na postup do druhé ligy a očekával jsem těžký zápas. Soubojový, srážecí, prostě válku, kterou rozhodnou maličkosti. To se potvrdilo v plné míře, k čemuž přispěl i těžký terén.Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): I přes porážku si hráči zaslouží absolutorium. Byli jsme fotbalovější i důraznější. Ve druhé půli soupeř už jen bránil své vedení, my jej bohužel nedokázali překonat. Každopádně to byl náš nejlepší zápas, který jsme na podzim odehráli.