TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Frýdek-Místek 2:1

Naši A muži mají za sebou páté přípravné utkání. Na hřišti v polských Dankowicích nestačili na druholigový tým TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.
(13.7.2016) | Dankowice
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Frýdek-Místek
2:1

Valcíři se v dalším ze série přípravných utkání střetli s polským týmem z Bielsko-Białe, který ještě v uplynulé sezoně hrával v nejvyšší polské soutěži. Přípravný duel nakonec svěřenci trenéra Kalvody prohráli 2:1, když o porážce Valcířů rozhodly dvě standardní situace. Góly jsme totiž inkasovali z pokutového a rohového kopu.O první změnu skóre se postarali domácí (hrálo se na travnatém hřišti v Dankowicích), když se ve 44. minutě pískala penalta po faulu na Chmiela. K zahrání pokutového kopu se postavil Kołodziej, který Prepslovi nedal šanci - 1:0 (viz. foto vlevo). Druhý gól pak hráči Podbeskidzie přidali v 76. minutě a autorem branky byl Demjan. Frýdečtí dokázali o šest minut později snížit Szotkowskim na rozdíl jediné branky, vyrovnat se už ale našim hráčům bohužel nepodařilo.

"Musím toto utkání vzít tak, že jsme opět dali příležitost širšímu kádru. I přesto musím říct, že zápas měl z naší strany kvalitu. Prohráli jsme sice o gól, ale byla škoda, že rozhodčí neodpískal v náš prospěch jasnou penaltu. S přístupem hráčů jsem však spokojen," začal s hodnocením frýdecko-místecký kouč Leoš Kalvoda. "Každopádně musíme ještě někoho najít do koncovky, ta finální fáze nám nadále skřípe, jelikož i dnes jsme měli několik možností skórovat," zdůraznil hostující kouč. Valcíři se v posledních dnech posílili o mladé a perspektivní fotbalisty. "Jsou sice mladí, ale furt to jsou hráči, kteří mají i ve svém mladém věku něco odkopáno. Na nezkušenost se rozhodně vymlouvat nebudeme. Přiznám se ale, že bych určitě ještě dva zkušené fotbalisty určitě v kádru uvítal, hlavně na hrotu. My nemáme typického hrotového útočníka, ten nám nyní chybí," doplnil Kalvoda.

V dalším přípravném střetnutí se naši fotbalisté představí v sobotu 16. července, kdy nastoupí od 10.30 h ve slovenském Púchově.

TJ Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

Branky: 44. Kołodziej, 76. Demjan - 82. Szotkowski.

Bielsko-Biała (1. pol.): Leszczyński - Dziczek, Menzel, Memić, Wawszczyk - Sokołowski, Chmiel, Deja, Kołodziej, Pali - Jonkisz. (2. pol.): Lis – Dziczek (Zakrzewski), Piacek, Baran, Magiera – Sierpina, Feruga, Mikołajewski, Jaworski, Podgórski – Demjan. Trenér: Dariusz Dźwigała.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček (46. Ilko), Berežný (58. Bialek), Farský (46. Javorek), Petrović - Hykel (46. Šafner), Šichor, Willvéber (46. Skwarczek), Krčula (46. Ruml) - Ciechanski (65. Hykel), Hugo (46. Szotkowski). Trenér: Leoš Kalvoda.