FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina 2:0

Vytrvalý déšť Valcířům nevadil. V bojovném utkání porážíme na domácím trávníku tým Vrchoviny 2:0.
10.kolo (5.10.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina
2:0

Odčinit nejen výsledkový, ale především herní nezdar z uplynulého kola, kdy Valcíři prohráli v Uničově 0:3, to byl zásadní úkol pro domácí střetnutí s Vrchovinou. Ovšem do Stovek nepřijel žádný vyjukaný soupeř. Hosté byli před utkáním sebevědomí, vždyť z pěti podzimních zápasů vyválčili na hřištích svých soupeřů deset bodů. "Domácí jsou favorité, na druhou stranu poslední dobou nemají nějak přesvědčivé výsledky, my jsme naopak venku úspěšní a věříme si," hlásil před zápasem hostující trenér Richarad Zeman.

Domácímu Frýdku ale znovu vyšel vstup do utkání. V 8. minutě zahrával od světelné tabule rohový kop Šumský a na jeho centr si nejvýše naskočil Literák - 0:1. Gól domácí borce uklidnil a byli to stále Valcíři, kteří si vypracovávali jednu šanci za druhou. Ve 22. minutě mohlo být ještě veseleji, když Šumský krásně vysunul za obranu soupeře Varadiho, ten ale v samostatném úniku nemířil přesně. Nevedlo se bohužel ani dalším. Ve 30. minutě pálil Hýbl pravačkou pouze do míst, kde stál připravený gólman Šmída. O čtyři minuty později střílel zase nad Šumský. A tak mohlo v závěru prvního dějství udeřit na druhé straně. Naštěstí pokus hostujícího Smetany krásně vylapal bezchybný Ciupa.

Druhá půle má podobný průběh jako ta první. V 53. minutě našel Varadi volného Šumského, ten si míč zpracoval na prsa a v pádu zkoušel zaskočit gólmana Vrchoviny. Šmída následně míč vyrazil ještě ke Skwarczkovi, ale ani on jej nedokázal propasírovat mezi tři bílé tyče. O tři minuty později se znovu za obranou soupeře ocitá Varadi, pokus číslo dvě našemu loňskému nejlepšímu střelci opět nevychází a zakončuje vedle hostující branky. Po hodině hry se nám trochu situace komplikuje. Rozhodčí Vejtasa totiž ukazuje červenou kartu našemu kapitánovi a Valcíři budou muset závěrečnou půlhodinku odehrát v oslabení.

Na naší hře to ovšem poznat není a v 68. minutě přichází druhý gólový moment střetnutí. Varadi se prosmýkl kolem nedůrazného Batelky a křižnou ranou posílá míč do vzdálenějšího koutu hostující branky - 2:0! Hosté z Nového Města na Moravě ale zápas nezabalili. V 73. minutě mohl vykřesat jiskru naděje Smetana, jeho rána končí naštěstí na tyči a následný střelecký pokus Matulky vyhlavičkovává z branky Kebísek. Valcíři pak v 77. minutě dostávají další možnost ke skórování, leč Hurta v nadějné situaci gólmana hostí nepropálil.

Důležitou výhrou se tak dotahujeme na vedoucí Blansko, na které nyní ztrácíme pouhý bod. I z toho pohledu bude následný zápas na hřišti tohoto soupeře velice zajímavý. Valcíři věří, že je v Blansku požene za bodovým úspěchem frýdecko-místecká parta fanoušků, kteří dnes zaslouží opravdu absolutorium. Ve vytrvalém dešti totiž povzbuzovali na nekryté části stadionu Valcíře po celých devadesát minut. Pánové a dámy, klobouček před vámi!!

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): První poločas měl podle mě stejný průběh, jako zápas s Uherským Brodem. Chybělo tomu akorát to, abychom šli do vedení dva nebo tři nula. Vždyť tam bylo několik slibných příležitostí, ať už Varadiho samostatný únik, nebo šance Šumského. To byly dvě stoprocentní gólovky. Jinak musíme počítat s tím, že u nás ta družstva budou bránit a hrát na brejky. Z toho pohledu ale musí naše hra a pohyb bez míče být na daleko větší úrovni. Hra našeho mužstva měla vysoké parametry až po vyloučení Literáka. Tam jsme začali běhat jeden za druhého, pomáhali si a utkání rozhodli Varadiho gólem.

Richard Zeman (trenér Vrchoviny): Chtěli jsme tady hrát odvážně a útočně. Nechtěli jsme zalízt a čekat jen na ránu. Bohužel jsme inkasovali gól prakticky z první standardky soupeře. Hráč, který měl Literáka na starosti, tak svůj úkol nesplnil a neuhlídal jej. Domácí, kteří dnes hráli na rychlý protiútok, tak jim to samozřejmě vyhovovalo, že vedli. My jsme tu finální fázi ale neměli až tak údernou. Ve druhé půli nám domácí nabídli přesilovku a my navíc do hry poslali zkušené hráče, kteří dokáží být silní na míči. Jenže si zase necháme utéct Varadiho, který nám dává druhou branku. Ale to nebylo poprvé v zápase, kdy nám takhle pláchnul. Už předtím nám mohl vstřelit dva góly. V té hře jsme měli okna, takže z toho pohledu jsme zaslouženě prohráli.