FC Dolní Benešov - FK Frýdek-Místek 2:0

D o l n í B e n e š o v - Prolomit venkovní trápení se nám v posledním podzimním utkání nezdařilo. Na hřišti Dolního Benešova rozhodlo rozmezí 16. a 18. minuty, kdy domácí vstřelili obě branky zápasu. Přezimujeme tedy s dvaadvaceti body na osmém místě tabulky MSFL.
15.kolo (10.11.2018) | Dolní Benešov
FC Dolní Benešov - FK Frýdek-Místek
2:0


Komentář

Trenér Žižka ponechal na poslední podzimní zápas stejnou sestavu jako při domácí výhře proti Hlučínu. Valcíři spřádali plány, jak zlomí venkovní trápení. Zpočátku vypadalo, že jsme na dobré cestě, začali jsme aktivně, žádnou větší šanci jsme si však v úvodních minutách nevypracovali. V 16. a 18. minutě přišla doslova ledová sprcha. Nejprve Patrik Rubý zatočil svoji standardku na přední tyč a míč skončil překvapivě v síti. Lipina se ještě nestačila vzpamatovat a vzápětí inkasovala druhý gól, když se prosadil kanonýr Filip Labuda.

Tento vývoj se samozřejmě týmu důrazně dirigovaným brankářem Bolkem hodil. Domácí hráli jednoduše a na Valcíře to platilo. Naše snahy a odpověď se až do konce úvodní půle rozbíjely o domácí obranu, a to doslova, několik střel totiž bylo zblokovaných. Nejblíže ohrožení benešovské brány byl Varadi, jeho hlavička v závěru půle ale skončila vedle brány.

Do druhého dějství poslal lodivod Valcířů dalšího útočníka v podobě Gomoly, ovšem do šancí jsme se dostávali velice těžko. Nadějných možností bylo pomálu, naopak narůstalo tvrdých zákroků. Po faulu Moravce byl kvůli tržné ráně mimo hru Varadi, naštěstí jej to však ze hry nevyřadilo. Pak už byly k vidění i zajímavé situace před oběma brankami. Karčmář si naběhl na přední tyč, o kterou pak otřel svoje zakončení. Na druhé straně mohl snížit Švrček, Bolek byl však velmi rychle z brány, což znemožnilo našemu obránci efektivnější zakončení.

Domácí už si závěr utkání pohlídali, mohli naopak ještě skóre navýšit. V 79. minutě však ukázal svoji hbitost Mrozek a vytěsnil přímý kop Labudovi. Dobrou pozici z přímáku jsme měli i my, ovšem Strnadovi se zdaleka tak nepovedl jako Labudovi a míč skončil nad.

Fotogalerii z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Ohlasy trenérů

Marcel Melecký (Dolní Benešov): Po úvodních minutách jsme nečekaně udeřili. Výtečně zahraná standardka a hned další uklidňující gól Labudy dal obraz dalšímu vývoji utkání. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, vítězství a zisk doslova zlatých bodů je pro nás zaslouženou odměnou!Jan Žižka (Frýdek-Místek): To, že se nám nedaří venku jsme podtrhli, s takovým výkonem se ani venku vyhrát nedá. Po našich chybách jsme dvakrát inkasovali a sami bránu soupeř v podstatě neohrozili, takže jsme ani nemohli pomýšlet na nějaký dobrý výsledek. Jsem hodně zklamaný, omlouvám se fanouškům za předvedený výkon.