FK Frýdek-Místek - FC Hlučín 2:0

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři poslední domácí fotbalové představení zvládli. Hlučín jsme porazili v rámci 14. kola MSFL 2:0 a přerušili tří zápasovou sérii bez bodu. Hlučín si sice vypracoval především v první půli množství šancí, žádnou však nedokázal přeměnit v gól. Lipina se oproti tomu prosadila v úvodní části dvakrát a rozhodla o osudu utkání.
14.kolo (3.11.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Hlučín
2:0

Po karetním trestu se vrátil do základní sestavy Daniel Bialek, jedinou absencí bylo zranění brankáře Muchy. Z dorostu byl tak povolán Majer. Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří hráli prim a dokázali si vypracovat i několik zajímavých náznaků možností. Zchladila je však šestá minuta. Rychlý protiútok přetavil ve vedoucí branku Valcířů Patrik Strnad a prolomil své střelecké trápení.

Hlučín však i nadále pokračoval v aktivní, kombinační hře a dařilo se mu dostávat do šancí. Zastavovaly je však buď ofsajdové pozice, vlastní nepřesnost v zakončení a nebo výborně chytající brankář Mrozek. Za vše můžeme uvést 19. minutu, kdy Mrozek vytáhl střelu zpoza vápna a Štefko následně rozvlnil síť z ofsajdu. Tlak hostů narůstal, Hlučínu však nebylo přáno. Kraut ve 22. minutě z voleje jen těsně minul bránu a soupeř mohl hodně litovat.

V 37. minutě byl totiž nařízen pokutový kop pro Frýdek-Místek, který přetavil ve dvanáctý gól v sezóně Adam Varadi. To už s hosty poměrně zatřáslo. Pomyslný hřebíček mohl zasadit v závěru půle Strnad, ale obrovskou šancí pohrdl.

S pohodlným dvoubrankovým náskokem načali Valcíři druhé dějství velkou šancí Hrušky, který byl u míče dříve než gólman, z velkého úhlu však nastřelil tyč. O chvíli později pak zatřásl s břevnem kapitán Literák. Hlučín už se jen s těží dostával do tlaku jako v první půli. V 74. minutě De Carvalho pohrdl zdramatizování a pálil těsně nad. Ani Valcíři však nesáhli k definitivnímu rozhodnutí, když neproměnili žádný z nadějných brejků.

Jan Žižka: Utkání jsme zvládli, myslím, že i herně a bojovně. Soupeř měl v určitých pasážích dobré momenty. Myslím, že jsme ale vyhráli zaslouženě.

Alois Skácel: Frýdek hrál na brejky – a tím nás dostal. V prvním poločase jsme nehráli špatně. Tři dobré šance měl Carvalho, gól jsme ale nedali. Od penalty se náš projev zhoršil, do hry jsme se dostali až ve druhém poločase. Nicméně Frýdek hrál zkušeně a zaslouženě vyhrál. My jsme místy působili naivně.