FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava 2:0

This text will be replaced
V dnešním velmi deštivém počasí jsme přivítali v rámci 2. kola MOL Cupu druholigovou Opavu. První poločas nabídl několik šancí, ale tu největší měl těsně před přestávkou Miloš Kopečný z pokutového kopu. Jeho napodobenina Panenky ovšem vůbec nevyšla a překopl svatyni Válcoven. Do druhé části zápasu vstoupil Frýdek-Místek fantasticky a ve 48. minutě se postaral o první branku Tomáš Hykel. V 77. minutě přeloboval brankáře Číže Marián Kovařík a Lipina se tak po vítězství 2:0 může těšit na los 3. kola.
2.kolo (14.9.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava
2:0


Komentář

Ve druhém kole MOL Cupu přivítal Frýdek-Místek na Stovkách druholigovou Opavu. Při domácím utkání Válcoven opět zkrápěl trávník hustý déšť a terén byl tak už po pár minutách velmi těžký a nestabilní. K tomu se také přizpůsobila hra obou celků. V 15. minutě se uvolnil Adam Ščudla, jenž se snažil vyslat Miloše Kopečného, ale Michael Gergela celou situaci přečetl. Ve 23. minutě měl první vážnější šanci zápasu domácí tým. Centr Dominika Konečného našel hlavu Jakuba Massaniece, ale jeho zakončení letělo přímo do rukou brankáře Lumíra Číže.

O jedenáct minut později měla první velkou příležitost Opava. Někdejší mládežnický hráč Lipiny Samuel Šigut skvělou přihrávkou vyslal do úniku Denise Kramáře, ale jeho ránu vytěsnil mimo tři tyče Gergela. V poslední minutě prvního poločasu se Jakub Massaniec dopustil ruky uvnitř pokutového území a Slezský FC získal penaltu. Tu si vzal na starost Miloš Kopečný, který chtěl zakončit stylem á la Panenka, ale branku Válcoven přestřelil. První půle utkání branku nenabídla.

Zdroj: FB Slezský FC Opava

Do druhého poločasu vstoupili hráči s modrou šerpou na hrudi fantasticky. Ve 48. minutě dostal Marián Kovařík skvělou přihrávku za obranu a místo lobu přes vybíhajícího brankáře ještě našel volného Tomáše Hykela, který dovezl balón za brankovou čáru - 1:0. O sedm minut později mohl zvýšit náskok Jakub Blejchař, ale jeho zakončení po rohovém kopu zblokovala defenziva soupeře. Na další větší šanci se čekalo do 72. minuty, když se osamocený Denis Kramář dostal po centru z rohu ke střele, ale v těžké pozici minul tři tyče.

Zdroj: FB Slezský FC Opava

Následně se děly velké věci. O dvě minuty posléze odhlavičkoval Jan Nevřela další centr a do balónu se opřel Jan Kadlec, ale ani on míč nevtěsnil do brány. O minutu později se na druhé straně při protiútoku dostal ke střele Dominik Konečný, ovšem jeho ránu zpoza vápna fantasticky vyrazil brankář Číž, který udržel svůj celek ve hře. V 77. minutě se Marián Kovařík znovu dostal za obranu soupeře po parádním lobu Rubého a tentokrát už překonal vybíhajícího Číže rovněž lobovaným míčem - 2:0.

Zdroj: FB Slezský FC Opava

Před oznámením o nastaveném času mohl zdramatizovat konec zápasu Adam Gorčica, ale jeho rána letěla pouze do boční sítě Gergelovy svatyně. V 90+1. minutě se k míči dostal střídající Tomáš Kirschner a jeho excelentní střela levačkou se kroutila do šibenice, ovšem ještě lepší zákrok vytasil Číž, jenž vytěsnil balón na břevno. V samém závěru nastavení přišla hlavička opavského hráče, která zamířila pouze nad horní tyč a Stovky mohly propuknout v oslavy. Frýdeckomístečtí hráči porazili Opavu 2:0 a mohou se těšit na los 3. kola poháru.

Zdroj: Opavský deník, autoři Tomáš Závěšický, Tomáš Hrubý

Ohlasy trenérů

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Odměna za tvrdou práci, nic víc, nic méně. Od gólmana až po kustoda perfektní týmový a organizovaný výkon. Jsem rád, že jsme v žádné činnosti s druholigovým týmem nepropadli a brali postup. Dnes se bylo opravdu na co dívat. Před kluky smekám. Ihned dodám, že nyní je třeba si uvědomit vrchol týdne, který je v sobotu v Uherském Brodě. S kluky uděláme maximum pro výhru a věřím, že tento týden završíme úspěšně. Na závěr opět děkuji divákům, kteří vytvořili fantastickou kulisu."Roman West (SFC Opava): „Vstup do utkání nebyl z naší strany dobrý. Těžko jsme se k soupeři dostávali. Domácí měli dvě střely a jednu velkou šanci. S přibývajícími minutami jsme měli více ze hry. Dvakrát dobře střílel Šigut. Velkou možnost ke skórování měl Kramář. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě. Pozměnili rozestavení. Bohužel po chvilce jsme inkasovali první gól, což hrálo Frýdku do karet, a to i vzhledem k těžkému terénu. Dokázali jsme i přesto vytvořit několik šancí, avšak branku jsme nevstřelili, naopak domácí nám dali druhý gól. Jsme zklamání. Proti Frýdku-Místku nejsme schopni dát v letošní sezoně gól. Trápili jsme se s nimi i přípravě."