MFK Havířov - FK Frýdek-Místek 3:3

Devatenáctka poměřila síly s divizními muži Havířova. Utkání vítěze nakonec nemělo, i když hodně blízko jsme k němu měli my. V poslední minutě totiž Valcíři neproměnili pokutový kop.
(15.5.2020) | Havířov
MFK Havířov - FK Frýdek-Místek
3:3

Nejstarší dorostenci odehráli po nucené pauze první přípravné utkání, když porovnali síly s divizním týmem mužů MFK Havířov. Duel s desátým celkem uplynulé sezony přinesl nakonec šest branek, o které se oba celky shodně podělily.

Indiáni šli v zápase do vedení jako první, když zhruba kolem 25. minuty překonali brankáře Honzu Málka z pokutového kopu. Mladým Valcířům se podařilo vyrovnat sedm minut před přestávkou. Žižkovi svěřenci dostali v pokutovém území soupeře možnost zahrát nepřímý volný kop (za chycenou malou domů domácím brankářem). Benc přiťuknul míč Mikulenkovi a ten propálil houf domácích hráčů - 1:1. Nerozhodný stav bohužel do konce prvního dějství nevydržel. Havířovští si dokázali vzít jednobrankové vedení zpět.

Úvod druhé půle přinesl vyrovnání, a to díky Křenkově samostatné akci. Dvacet minut před koncem střetnutí se miska vah překlopila na naší stranu, kdy střídající Chýlek dorazil míč za záda havířovského gólmana. Slibné vedení bohužel Valcíři udržet nedokázali a v duelu bohatém na góly to bylo rázem 3:3. Tímto stavem nakonec i přípravný zápas skončil, ale nemuselo tak být. V samém závěru byl totiž v pokutovém území soupeře faulován Corriero a Frýdečtí dostali výhodu zahrání pokutového kopu. Míče se chopil Fulnek, žel na domácího brankáře si náš záložník nepřišel.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku U19): Nechci říct, že bychom byli vyloženě lepší, ale místy jsme přeci jen byli na míči i ve hře silnější. Potěšilo mě, že i přes ty tři inkasované góly pracovala naše defenzíva dobře. Kluci hráli s chutí, škoda šancí Corriera po změně stran. Zápas hráči zvládli nejen po kondiční stránce, ale také i po té taktické.