FK Frýdek-Místek - FC Hlučín 1:2

Utkání s brněnskou Zbrojovkou se nejstarším dorostencům Frýdku-Místku v týdnu odložil, a tak premiéru letošního ročníku MSDL obstaral až domácí duel s Hlučínem. Ač Valcíři první poločas vyhráli 1:0, po změně stran dvakrát inkasovali a body bral tedy náš soupeř.
3.kolo (17.8.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Hlučín
1:2

Domácí Lipině vyšel úvod utkání. „V těch prvních dvaceti minutách jsme byli jasně lepší, škoda jen, že kluci v této pasáži nedokázali Hlučínu nějaké ty góly vstřelit,“ mrzelo po zápase domácího trenéra Jana Žižku. Jeho svěřenci si branku schovali až na závěr prvního dějství. Ve 42. minutě se po akci Packa dostal k míči Křenek, který s pomocí břevna překonal hostujícího brankáře Matěje – 1:0.

Rozhodnutí přišlo po změně stran. Valcíři již nebyli ve druhé půli tak aktivní a Hlučín je dokázal v rozmezí šesti minut dvakrát potrestat. Na 1:1 nejprve srovnával v 63. minutě Dostál, druhou branku soupeře pak přidal ještě Rončka. „Porážka na úvod sezony samozřejmě mrzí. Mě tam u kluků scházel větší pohyb a také i výběr místa. Řekl bych, že si zápas byl v něčem podobný s tou naší generálkou s Valmezem. Špatně jsme řešili předfinální fázi, ve druhé půli jsme pak soupeři přenechali iniciativu,“ řekl k zápasu domácí kouč Jan Žižka.

Další utkání odehrají Valcíři již toto úterý (20. srpna), kdy se ve Stovkách porovnají od 10.30 hodin v dohrávce 1. kola MSDL se Zbrojovkou Brno B.