FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B 3:2

Sobotní den byl ve Stovkách vyhrazen vzájemným zápasům mezi domácími Valcíři a hosty ze Slovácka. Jako první se do bojů pustila naše devatenáctka, která po velkém boji udolala o rok mladší hráče slováckého celku.
6.kolo (7.9.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B
3:2

O průběhu střetnutí rozhodl prakticky již první poločas, který Valcíři vyhráli 3:1. „Myslím si, že první půli kluci odehráli dobře. Zápas byl náročný nejen po fyzické stránce, ale také co se týče kvalitní defenzívy a posunech po hřišti, jelikož Slovácko bylo silné na míči a jeho hráči dobře kombinovali,“ komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky domácí trenér Jan Žižka.

Slovácko šlo do vedení již po devíti minutách hry, kdy si do vlastní brány nešťastně tečoval střelu jednoho z hostujících fotbalistů Jakub Mikulenka. „Hodně nešťastná branka, kdy se Jakub snažil blokovat střelu a ta nakonec takovým lobem přepadla přes našeho gólmana. Kluci to pak ale nezabalili a dali soupeři tři branky,“ pochválil své svěřence Žižka.

Příležitost vyrovnat dostal Bányácski, který ve 25. minutě proměnil pokutový kop. Stejná výhoda byla nabídnuta o osm minut později také soupeři, leč brankář Málek pokus Kratochvíla vystihl. Ve 36. minutě poslal Valcíře do vedení Corriero a těsně před přestávkou ještě zvyšoval na rozdíl dvou branek Nezhoda.

Po změně stran se obraz hry trochu změnil. Hosté začali být více na míči, přesto ze své územní převahy dokázali vytěžit pouze gól na 3:2, o který se postaral Kratichvíla. Těsné vedení poté již mladí Valcíři dokázali udržet a do průběžné tabulky MSDL si připsali čtvrté vítězství v řadě. V dalším kole budou Žižkovi svěřenci zajíždět do Prostějova, kde se hraje už ve středu 11. září od 15 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK U19 – 1. FC SLOVÁCKO U18 3:2 (3:1)
Branky:
25. Bányácski z pk, 36. Corriero, 45. Nezhoda - 9. J. Mikulenka vl., 70. Kratochvíla. Rozhodčí: Volek – Lobodinský, Levinger. ŽK: J. Mikulenka, Nezhoda - Zemánek, Šenkeřík. Diváci: 38.
Frýdek-Místek U19: J. Málek – Dudek, Bányácski, Forch, Pavela – Packo, J. Mikulenka (65. Benc) – Nezhoda (88. Šostý), Corriero (90. Koval), Křenek (65. Psota) – Kolenič (80. Chýlek). Trenér: Jan Žižka.
Slovácko U18: Borek – Gabriš, Suchánek (46. Šenkeřík), Zemánek, Raisigl (64. Novotný), Knotek, Kratochvíla, Mustafa (73. Bartošek), Pak (81. Hynek), Kirschner, Houdek. Trenér: Miloš Hlaváček.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Poločas jsme vyhráli naprosto zaslouženě, navíc Honza Málek chytil penaltu. I proto půli hodnotím velmi kladně. V té druhé jako bychom se začali bát o výsledek. Slovácko se navíc ukázalo jako velmi dobrý soupeř. Mě těší, že kluci zápas zvládli fyzicky, a že si hrábli až na samé dno. Když to řeknu zkráceně, my vstřelili tři branky, soupeř dvě, takže zasloužené vítězství.