FK Frýdek-Místek - SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:0

F r ý d e k-M í s t e k - Přes řadu překážek k úvodnímu vítězství. Tak by se dala charakterizovat výhra v 1. kole MSFL nad Kroměříži. Poslepovaný kádr Valcířů nechal na hřišti v horkém počasí vše a bojovným výkonem si připsal cenné tři body. O utkání rozhodl gól již v první půli, který vstřelil Patrik Strnad.
1.kolo (4.8.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Hanácká Slavia Kroměříž
1:0


Komentář

Trenér Žižka neměl kvůli administrativním náležitostem k dispozici kompletní kádr a na lavičce se tak objevilo i několik dorostenců. Kroměříž tudíž mohla být i vzhledem k tomuto faktu lehkým favoritem, ale i ona měla absenci v podobě Lukáše Motala, který pykal za karetní trest z minulého ročníku MSFL. Ještě před samotným výkopem byla držena minuta ticha na památku Evžena Delonga, bývalého funkcionáře Frýdku-Místku. V horkém počasí se do první šance dostali Hanáci. Jeleček si naběhl z levého křídla do dobré příležitosti, ale narazil na brankáře Mrozka, který načal svůj povedený večer. Poté se potvrdilo otřepané, nedáš, dostaneš. V ofenzivě se nám otevřel prostor a Hruška skvěle vybídl do samostatného nájezdu Patrika Strnada. Ten si poradil náramně a brankáře Kofroně překonal elegantním obloučkem.

Nadále jsme hráli sympaticky a navýšení skóre mohlo přijít v 18. minutě. Po rohovém kopu Varadi efektně prodlužoval patičkou. Následná střela skončila nad. Kroměříž nicméně získávala postupem času poziční převahu a začala pomalu utahovat smyčku kolem vápna. Do velkých šancí se ovšem naštěstí dlouho nepropracovala. To však neplatilo v rozmezí 32. a 33. minuty. Dvě standardní situace a dvě šance kanonýra Silného. Tu první mu po závaru uzmul Mrozek, tu druhou nasměřoval po rohovém kopu těsně vedle tyče. Poločas pak uzavřel chytrým obloučkem Okleštěk, brankáře Mrozek ale svým zákrokem roztleskal Stovky.

Hned v úvodu druhého dějství měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání. Přihrávka za obranu našla adresáta, překonán byl již i Mrozek, nicméně Mlýnkovi zkazil radost kapitán Valcířů Literák. Následky to naštěstí nemělo a nenechali jsme se, alespoň v tomto období, zamknout do obrany. S blížící se šedesátou minutou však začalo znovu přituhovat. Kroměříž nás zavřela na naší polovině a nějakou chvíli nám trvalo, než jsme se z obležení dostali. Závěr zápasu už byl doslova na krev, ale přežili jsme. V 85. minutě Mrozek fantasticky vytěsnil přímý kop a zkázu nám nepřivodilo ani nedorozumění v nastaveném čase. Hráči Lipiny si tak mohli užívat zasloužený potlesk tribun za odbojovaný výkon.

Ohlasy trenérů

Jan Žižka (Frýdek-Místek): Myslím, že se ve Stovkách představilo kvalitní mužstvo a ne náhodou hraje Kroměříž třetím rokem o špici MSFL. O to víc si výhry cením. Smekám před kluky, jak utkání odbojovali. Upřímně, byl jsem na zápas natěšený, přál jsem si, aby to kluci zvládli. Myslím, že můžeme být maximálně spokojení.Bronislav Červenka (Kroměříž): Dostali jsme rychlý gól po protiútoku soupeře. Byla to zbytečná branka, myslím si, že celá situace byla jednoduchá na vyřešení. Bylo to trochu náhodné, hráč to propíchl na dlouhou nohu. Ale bohužel jsme z toho inkasovali. Poté jsme se snažili, tlačili jsme, vytvořili jsme si i pár slušných šancí. Bohužel chyběla finální fáze. Buď nám nevyšla poslední přihrávka, nebo jsme selhali v zakončení. Bez gólu se nedá ani remizovat. Je to škoda.


Fotogalerie