FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 1:1

This text will be replaced
Ve 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítal Frýdek-Místek ve svém altánku Znojmo. Už v 16. minutě udělal domácím radost úvodní brankou Patrik Rubý. Ve 40. minutě se ovšem po chybě Blejchaře prosadil Josef Čtvrtníček. Ve druhé půli 208 diváků příliš pohledný fotbal nevidělo, neboť se hrálo v dešti na velmi těžkém terénu. Utkání tak skončilo remízou 1:1.
12.kolo (22.10.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK
1:1

Obě mužstva do utkání vstoupila na pokropený trávník lehký nočním deštěm. Frýdeckomístečtí si vyvinuli menší nátlak a v 16. minutě mohli slavit úvodní branku. Dominik Konečný svým centrem z pravé strany našel uvnitř vápna Patrika Rubého, jenž zakončil kolem gólmana Františka Chmiela do levé části brány - 1:0. O tři minuty později to málem bylo o dva góly. Rubý ze standardní situace poslal míč na zadní tyč Jakubu Massaniecovi, který se snažil dostat míč do vápna, ale ten se odrazil k hranici šestnáctky proti noze Jana Nevřely, ovšem jeho tvrdá rána orazítkovala pouze pravou tyč!

Následně se do hry dostalo také Znojmo, které se čím dál blíž přibližovalo svatyni Michaela Gergely. Domácí gólman ale zvládal boxovat míče, které lítaly z obou stran. Ve 40. minutě se ovšem Jakub Blejchař dopustil fatální chyby, když jako poslední hráč přišel o balón, který mu ukradl Bakaramoko Baikoro. Ten následně z pravé strany vápna našel na druhé straně volného Josefa Čtvrtníčka a ten míč doklepl do prázdné svatyně - 1:1.

O poločasové přestávce se na Stovkách začalo silně pršen a terén se tak stal velmi těžkým. První vážnější moment se stal v 59. minutě, neboť se po tečovaném centru Rubého dostal do zakončení Michal Velner, ale František Chmiel skvělým zákrokem zachránil svůj tým. V 73. minutě se střídající Filip Pálfi opřel do míče, ovšem frýdeckomístecký obránce jeho pokus zblokoval na rohový kop. Rozhodnout o vítězi utkání mohlo o šest minut později Znojmo.

V 79. minutě se poslal Matheus Goncalves centr z volného kopu do vápna, na který si vyběhl Gergela, ale ještě před ním se dostal do zakončení hlavou Josef Čtvrtníček, jenž minul prázdnou svatyni a nenavázal tak na svůj první gól. V poslední minutě utkání se Michal Velner ujal přímého kopu, ale jeho tvrdá rána letěla jen nad hostující svatyni. Zápas tak nakonec skončil smírně 1:1. Frýdek-Místek je aktuálně na 8. pozici s 16 body, zatímco Znojmo stále předposlední na 17. místě s 11 body.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Jsem zklamaný z výsledku, protože bod je málo, ještě když vezmu v potaz, že jsme velmi dobře rozehráli první poločas, dali jsme gól a mohli jsme další přidat. Nastřelili jsme tyč, přestřelili bránu a poté přišla velká hrubka v obraně a rázem bylo srovnáno. Mančaft to samozřejmě postihlo. Druhý poločas byl boj na obou stranách. Jsem spíše zklamaný z výsledku, než naštvaný, protože hráčům nemůžu nic moc vytknout, protože byli zapálení pro hru, rvali se, jezdili. Bohužel nás stále sráží ukvapenost směrem nahoru, protože řadu útoků řešíme zbrkle, chceme hrát neustále do zakončení místo toho, abychom míč podrželi, soupeře rozběhali, uhráli si jej. To mě mrzí a musíme na tom zapracovat. Myslím si ovšem, že po těch týdnech, kdy se nám herně vůbec nedařilo, to dnes byl obrovský rozdíl, takže za to kluky chválím. Od výkonu v první půli se tak musíme odpíchnout dál a doufám, že nyní už to bude mít jenom vzestupnou tendenci. Nyní už jsme hlavami doma s Libercem, bude to pro Frýdek svátek a budeme se snažit Slovan co nejvíce potrápit."