Odra Petřkovice - FK Frýdek-Místek 6:0

P e t ř k o v i c e - Krásné sobotní dopoledne nám v Petřkovicích pořádně zhořklo. V rámci 11. kola MSFL jsme na půdu soupeře přijížděli s bodovým záluskem, odjížděli však s šesti inkasovanými góly. Zápas se nám nevydařil po všech směrech, domácí naopak dohrávali utkání ve velké euforii.
11.kolo (13.10.2018) | Petřkovice
Odra Petřkovice - FK Frýdek-Místek
6:0

Soupeř před utkáním avizoval marodku, poznat to však na hřišti nebylo ani trochu. Výrazně nám navíc nepomohla brzká inkasovaná branka. Ve 4. minutě se na levém křídle utrhl Lukáš Kania a s pomocí teče jednoho z našich hráčů poslal Petřkovice do vedení. To byla pochopitelně pro Valcíře studená sprcha. V 11. minutě jsme měli sice blízko k vyrovnání, Hruškovu střelu však gólman Chmiel vyrazil a Varadi následně z dorážky prázdnou bránu minul.

Lipina se trápila, nebyla ve své kůži, soupeř byl agresivnější, důraznější a dělal defenzivě velké problémy a logicky se dostával i do šancí. Szotkowski měl dostatek času na střelu, Mucha naštěstí jeho pokus zlikvidoval. Poradit si musel i s dalším průnikem Kaniy, dorážka posléze skončila dokonce na tyči. Vylepšit dojem z fotbalového projevu Lipiny mohlo po chybné rozehrávce brankáře Chmiela duo Strnad-Gomola. Prvně jmenované posílal frýdeckému útočníkovi míč na zadní tyč, Chmiel však svoji předchozí chybu napravil proti jeho hlavičce skvělý zákrokem. Závěr půle bohužel patřil domácím. Ve 40. minutě proměnil pokutový kop Marek Neumann, a aby toho nebylo málo,  ve 44. minutě zvýšil Lukáš Kania již na 3:0.

Druhé dějství se pro naše barvy místo dotahování výsledku změnilo ve zlý sen. Vše zřejmě nasměrovala 55. minuta, kdy se Dominik Smékal trefil parádně z přímého kopu. Domácí byli v euforii a získané sebevědomí dělalo své, bohužel pro Valcíře, kteří jej naopak měli vývojem utkání na nule.

Na nule bohužel zůstala i kolonka stavu našich vstřelených gólů. Zmar dokumentovala i situace, kdy šel míč do vápna a schylovalo se k velké šanci, v níž si však překáželi Varadi s Hruškou. To na druhé straně vše klapalo jako po drátkách. V 65. minutě proměnil další pokutový Marek Szotkowski a stejný hráč o dvanáct minut později zvyšoval z pohodlné dorážky již na hrozivých 6:0.

Filip Smékal (Petřkovice): V Rýmyřově jsme nebyli ochotni hrát to, na co máme, tentokrát ale ano. Pomohl nám první gól, získali jsme sebevědomí a krásnými brankami ukázali obrovskou sílu. Musím kluky za výkon pochválit, ale druhým dechem dodávám, že naše práce nekončí a je třeba končeně bodovat i venku.

Jan Žižka (Frýdek-Místek): Prohráli jsme zaslouženě ve všech směrech, dělali jsme na hřišti akorát sparing partnery. Nepřijeli jsme do Petřkovic pro body, nepřijeli jsme hrát fotbal. Gratuluji soupeři k bodům a vítězství.