FK Frýdek-Místek - SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2

F r ý d e k-M í s t e k - V domácím prostředí přivítala U19 v rámci 18. kola MSDL tým Kroměříže. Cíl byl jasný, vybojovat první jarní výhru. To se však bohužel nepovedlo. Na úvodní branku Kroměříže ještě dokázal v první půli odpovědět Matěj Křenek. Na druhou trefu soupeře už jsem ale i přes poziční převahu recept nenašli.
18.kolo (30.3.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Hanácká Slavia Kroměříž
1:2


Komentář

Mimo dlouhodobých marodů postrádal trenér Vojvodík také nemocné Daniela Packa s Ondřejem Chýlkem, tedy pravidelné členy základní sestavy. Valcíři vstoupili do utkání aktivně, ovšem ze své úvodní převahy nedokázali vytěžit žádnou větší šanci. Naopak, v 6. minutě posoudil sudí zákrok na Kudláčka jako čistý a hosté následně udeřili. Rychlý protiútok proměnil v gól na zadní tyči číhající Jakub Návratil. Roli měl jednoduchou, byť brankář Málek dělal, co mohl.

Vedoucí branka byla pro náš tým studenou sprchou, což se možná odrazilo i v herním projevu na hřišti. Do hry nás vrátilo až zaváhání kroměřížské obrany z 26. minuty a důraz Matěje Křenka, který následně dopravil míč do prázdné sítě a prolomil dlouhé čekání Lipiny na první jarní gól. Hosté sice neměli tolik ze hry, ale dokázali hrozit a také využívat našich chyb. Z našeho přečíslení se totiž paradoxně urodila, jak se později ukázalo, vítězná branka Kroměříže. A byl to opět Jakub Navrátil, tentokrát zamířil krátce před přestávkou přesně k tyči, která mu následně pomohla rozvlnit síť.

Druhý poločas, už bez zraněného kapitána Vojty Kudláčka, byl o dobývání soupeřovy brány. Ovšem chybělo to zasádní, bránu ohrozit. Ano, Valcíři si pracně dokázali vytvořit řadu nebezpečných centrů, ale chybělo zakončení. Kroměříž se tak ani nemusla příliš o výsledek strachovat. Naopak v závěru ještě mohla při naší hře vabank využít rychlých protiútoku. Málek byl však proti.

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Smolné utkání. Dvě chyby rozhodly o naší prohře. Kluci dřeli, ale chybělo nám potřebné štěstíčko. Někteří se přesvědčili, že tréninkové manko ze zimní přípravy je znát. Chybí šťáva a síla na lepší výkon. To, co nenatrénuješ, prostě musí někde chybět. Doufám, že si to někteří hráči uvědomí a zamyslí se nad sebou.Fotogalerie

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek